Sisukord
Arvamus
Tänane leht
15.07.2020
Eesti Uue laenu plaan selgub sügisel (14) Eesti lühiuudised Muraste kooli õpetajad tõusid direktori kaitsele Riik püüab Levadia jalgpallihalli ehitust takistada (21) Liikluskindlustusele pole vahet, kas auto on juhiga või sõiduk on isejuhtiv (5) Hädas lind tuli inimeste juurde abi otsima (3) Majandus Eesti e-residendi ettevõttesse voolab raha ojadena (2) Majanduse lühiuudised Algas seninägematu tulemuste hooaeg Välismaa Ameeriklastel tuleb vabadustega uuesti hüvasti jätta (4) Võimumängudes jäi Bulgaaria valitsus turmtule alla Katalaani poliitikud süüdistavad Hispaaniat Rahutused kõigutavad Mali presidendi tooli (1) Prantsusmaa tähistas Bastille’ päeva Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: jõulud juulis või majanduskasv (2) Marica Lillemets: naised sihikul (15) Urmas Simon: auto või tulirelv? (2) Ingrid Sarevet: omavalitsused survestavad maad kinkima Ülo Pikkov: milline pilt talletub meist tulevikku? Tõnu Ots: vabaduse hedonism (3) Karmo Tüür: tüdimusemäss Venemaal (1) Kultuur Kaia Kiik unistab parematest planeetidest Mõrv teatrilaval: kellele ja miks? Sport Vastuseis Audru ringraja tegevusele ajas mootorispordiaustajad tagajalgele (12) Ohtralt treeninud tennisetähed loodavad pakkuda hea etenduse Tartu Lenne Rähn-Kuusik: kaasamine Tartu moodi (1) Rait Ratasepa uus katsumus on varasemast pingelisem Spordi lühiuudised Seemnejooksik tungib majja ja voodisse Otepää ja Kambja kirikus peavad Pärt ja Haydn Kaljuste juhatamisel dialoogi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Urmas Simon: auto või tulirelv?

4 min lugemist
  • Auto ja tulirelva ohtlikkust hinnates on määravaks tahtluse küsimus
  • Eriti ohtlik on see, kui kiirust ületatakse või relva kasutatakse joobes
  • Karistusseadustik on tahtlikkuse määratlemisel ülemäära leebe
Vandeadvokaat Urmas Simon FOTO: Konstantin Sednev/Postimees Grupp/Scanpix Baltics

Kihutajate, roolijoodikute ja tulirelvadega huupi tulistajate suhtes on seadused ülemäära liberaalsed, kirjutab vandeadvokaat Urmas Simon (EKRE).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viimastel aastatel on Eestit tabanud nii tulistamised avalikus ruumis kui ka paljude hukkunutega lõppenud liiklusõnnetused. Meenutage eelmistest aastatest kasvõi taksojuhtide tulistamist Tallinnas Telliskivi tänaval ja sellest aastast Lihula tulistamist ning liiklusõnnetusi Saaremaal ja Lasnamäe kanalis. Just viimasega seotud video, kus inimene tulistab valimatult sõitva auto tagaaknast püstoliga majade suunas, pani mind kirjutama.

Kumb on siis ohtlikum – kas relv või auto? Et saada juhiluba või relvaluba, on vaja mõlemal juhul läbida koolitus ning sooritada nii teooria- kui ka praktiline eksam, samuti tuleb läbida meditsiiniline kontroll. Niipalju on erinevust, et jahirelvade puhul peab iga kahe aasta tagant sooritama suuruluki laskekatsed, mis tähendab nii seisva kui ka liikuva märklaua pihta tulistamist ja märgi tabamist. Kui pihta ei saa, pole ka jahile asja. Enese ja kodu kaitseks mõeldud relvade puhul mingit järelkontrolli ei toimu. Kui sooritasid laskeeksami positiivselt, oskad järelikult lasta kogu ülejäänud elu.

14.07.2020 16.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto