Sisukord
Sport
Postimees
15.07.2020
Eesti Uue laenu plaan selgub sügisel (14) Eesti lühiuudised Muraste kooli õpetajad tõusid direktori kaitsele Riik püüab Levadia jalgpallihalli ehitust takistada (21) Liikluskindlustusele pole vahet, kas auto on juhiga või sõiduk on isejuhtiv (5) Hädas lind tuli inimeste juurde abi otsima (3) Majandus Eesti e-residendi ettevõttesse voolab raha ojadena (2) Majanduse lühiuudised Algas seninägematu tulemuste hooaeg Välismaa Ameeriklastel tuleb vabadustega uuesti hüvasti jätta (4) Võimumängudes jäi Bulgaaria valitsus turmtule alla Katalaani poliitikud süüdistavad Hispaaniat Rahutused kõigutavad Mali presidendi tooli (1) Prantsusmaa tähistas Bastille’ päeva Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: jõulud juulis või majanduskasv (2) Marica Lillemets: naised sihikul (15) Urmas Simon: auto või tulirelv? (2) Ingrid Sarevet: omavalitsused survestavad maad kinkima Ülo Pikkov: milline pilt talletub meist tulevikku? Tõnu Ots: vabaduse hedonism (3) Karmo Tüür: tüdimusemäss Venemaal (1) Kultuur Kaia Kiik unistab parematest planeetidest Mõrv teatrilaval: kellele ja miks? Sport Vastuseis Audru ringraja tegevusele ajas mootorispordiaustajad tagajalgele (12) Ohtralt treeninud tennisetähed loodavad pakkuda hea etenduse Tartu Lenne Rähn-Kuusik: kaasamine Tartu moodi Rait Ratasepa uus katsumus on varasemast pingelisem Spordi lühiuudised Seemnejooksik tungib majja ja voodisse Otepää ja Kambja kirikus peavad Pärt ja Haydn Kaljuste juhatamisel dialoogi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vastuseis Audru ringraja tegevusele ajas mootorispordiaustajad tagajalgele

4 min lugemist
Auto24ringi lähimad majad jäävad raja keskpunktist paarisaja meetri kaugusele. FOTO: Lilli Tölp

Pärnu keskuslinna lähistel tegutsev Audru ringrada on tekitanud vastasseisu rajalt kostvast kärinast tüdinenud kohalike ja mootorispordifännide vahel. Mõlemad pooled on algatanud allkirjade kogumise kampaania.

Juuni hakul alustas MTÜ Müravaba ja Puhta Pärnu Eest petitsioon.ee keskkonnas allkirjade kogumist, soovides Pärnu linnavalitsuse ja volikogu jõulist sekkumist, et elukeskkonda vaiksemaks muuta. MTÜ juhatuse liikmed on Kai Käärid, Mart Alliku ja Arni Roosmaa. Sellele ettevõtmisele on käe alla pannud 159 inimest ja algatust oodatakse toetama augusti lõpuni.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

MTÜ Müravaba ja Puhta Pärnu Eest algatatud allkirjade kogumise pöördumises seisab, et ringrada häirib neid oma müraga alates selle avamisest ning meelelahutusäri põhjustatud lärm tekitab stressi ja kahjustab tervist. Samuti pole nad päri sellega, et ei saa pea ühelgi nädalavahetusel ega õhtul istuda õues ja nautida linnulaulu, ilma et seda saadaks ringrajalt tulevad valjud helid. Peale selle muretsetakse kinnisvara väärtuse pärast, mis kärarikka naabri tõttu võib väheneda.

MTÜ esindajad märkisid Pärnu Postimehele, et petitsiooni eesmärk ei ole ringrada sulgeda, vaid nende palvekiri on suunatud Pärnu volikogule ja linnavalitsusele.

“Müra ei ole ainult meie MTÜ probleem, vaid kogu linna, terve riigi ja, kui soovite, siis kogu maailma probleem. Seega ei ole meie missioon üksikute reostajate-müristajatega tegelda,” kirjutasid ühingu esindajad ühises vastuses, lisades, et siht on murele tähelepanu juhtida nii omavalitsuste, riigi kui ka Euroopa Komisjonigi tasemel.

Mõni päev pärast ringrajavastaste petitsiooni alustas samas veebikeskkonnas allkirjade kogumisega Eesti auto- ja motospordikogukond, kes soovib ringraja jätkumist praegusel kujul. Sellele algatusele on allkirja andnud üle 5100 inimese nii Eestist kui ka välismaalt.

14.07.2020 16.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto