Vastuseis Audru ringraja tegevusele ajas mootorispordiaustajad tagajalgele

Auto24ringi lähimad majad jäävad raja keskpunktist paarisaja meetri kaugusele. FOTO: Lilli Tölp

Pärnu keskuslinna lähistel tegutsev Audru ringrada on tekitanud vastasseisu rajalt kostvast kärinast tüdinenud kohalike ja mootorispordifännide vahel. Mõlemad pooled on algatanud allkirjade kogumise kampaania.

Juuni hakul alustas MTÜ Müravaba ja Puhta Pärnu Eest petitsioon.ee keskkonnas allkirjade kogumist, soovides Pärnu linnavalitsuse ja volikogu jõulist sekkumist, et elukeskkonda vaiksemaks muuta. MTÜ juhatuse liikmed on Kai Käärid, Mart Alliku ja Arni Roosmaa. Sellele ettevõtmisele on käe alla pannud 159 inimest ja algatust oodatakse toetama augusti lõpuni.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

MTÜ Müravaba ja Puhta Pärnu Eest algatatud allkirjade kogumise pöördumises seisab, et ringrada häirib neid oma müraga alates selle avamisest ning meelelahutusäri põhjustatud lärm tekitab stressi ja kahjustab tervist. Samuti pole nad päri sellega, et ei saa pea ühelgi nädalavahetusel ega õhtul istuda õues ja nautida linnulaulu, ilma et seda saadaks ringrajalt tulevad valjud helid. Peale selle muretsetakse kinnisvara väärtuse pärast, mis kärarikka naabri tõttu võib väheneda.

MTÜ esindajad märkisid Pärnu Postimehele, et petitsiooni eesmärk ei ole ringrada sulgeda, vaid nende palvekiri on suunatud Pärnu volikogule ja linnavalitsusele.

“Müra ei ole ainult meie MTÜ probleem, vaid kogu linna, terve riigi ja, kui soovite, siis kogu maailma probleem. Seega ei ole meie missioon üksikute reostajate-müristajatega tegelda,” kirjutasid ühingu esindajad ühises vastuses, lisades, et siht on murele tähelepanu juhtida nii omavalitsuste, riigi kui ka Euroopa Komisjonigi tasemel.

Mõni päev pärast ringrajavastaste petitsiooni alustas samas veebikeskkonnas allkirjade kogumisega Eesti auto- ja motospordikogukond, kes soovib ringraja jätkumist praegusel kujul. Sellele algatusele on allkirja andnud üle 5100 inimese nii Eestist kui ka välismaalt.

14.07.2020 16.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto