K, 7.12.2022

Ohtralt treeninud tennisetähed loodavad pakkuda hea etenduse

Karl-Joosep Küngas
Ohtralt treeninud tennisetähed loodavad pakkuda hea etenduse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Anett Kontaveit on korra sel suvel Eestis juba väljakutel käinud, kui osales Eesti tennise meistrivõistluste 100 aasta juubeli tähistamiseks korraldatud sõumängul.  FOTO: Raul Mee
Anett Kontaveit on korra sel suvel Eestis juba väljakutel käinud, kui osales Eesti tennise meistrivõistluste 100 aasta juubeli tähistamiseks korraldatud sõumängul. FOTO: Raul Mee Foto: Raul Mee

Juuli viimasel nädalal toimub Tallinnas viimaste aastate kõrgetasemelisim turniir, kus Eesti parimad tennisistid võtavad mõõtu Läti paremikuga. Mõlema riigi kuldne põlvkond asub 29. ja 30. juulil välja selgitama parimat Eesti-Läti maavõistluses.

Turniiri direktor Riho Kallus kinnitas, et tegemist on ainulaadse hetkega mõlema riigi jaoks, selgelt võib seda pidada unistuste täitumiseks. «Kahe päeva jooksul näeme väga kõrgetasemelist tennist ning loodetavasti pakuvad mängijad tennisesõpradele midagi imelist,» lootis Kallus.

Seltskond, kes väljakule tuleb, on äärmiselt tugev. Eestit asuvad naistest esindama maailma 22. reket Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi (WTA 99.) ning meestest astuvad väljakule Jürgen Zopp ja Vladimir Ivanov. Vähemalt sama tugeva koosseisu on välja pannud ka Läti, sest nende eest asuvad võistlustulle endine Prantsusmaa lahtiste meister Jelena Ostapenko ning praegu Saksamaal näidisturniiril osalev Anastasija Sevastova. Tugevama soo esindajatest tulevad neil väljakule Ernests Gulbis ja alles läbimurret tegev Karlis Ozolinš.

Seda, et tegemist on erakordse spordisündmusega Eestis, tunnistas ka Tallinna abilinnapea Vadim Belo­brovtsev. «Isegi kui sooviksime, ei leiaks paremat aega sellise turniiri korraldamiseks. Nii Eestis kui ka Lätis naaseb elu tasapisi normaalsesse rütmi,» tunnistas poliitik, kelle arvates muudavad just need sportlased meie väikeriigid spordimaailmas suuremaks.

Tulenevalt praegusest olukorrast pole ükski mängija väga tugevaid kohtumisi veel pidanudki ning mängunälg on seega varasemast suurem. Seda kinnitasid eile pressikonverentsil kõik mängijad. Just nooruke Kārlis Ozoliņš paistis silma väga suure enesekindlusega. Varem ainult noorte turniiridel Tallinnas osalenud Ozoliņš pole enda sõnul Eesti pealinnas kaotusekibedust veel tundnud ja nii kavatseb noormees ka jätkata. «Loodetavasti püsin pärast maavõistlust Eestis endiselt võitmatuna,» avaldas Ozoliņš meediale.

Märksõnad
Tagasi üles