Sisukord
Maa Elu
Postimees
16.07.2020
Eesti Eesti lühiuudised Ardo Hansson: viis miljardit on läinud rong (33) Putukaväil toob liiklusse uue mõõtme Neiuvaip ei passi vaasi Alasti mees ründas tänaval möödakäijaid Majandus Südalinna hotelliettevõtja alustab elutööga puhtalt lehelt (1) Majanduse lühiuudised Garaažist alguse saanud raamatupoe uskumatu teekond (2) Välismaa Minsk ähvardab meeleavaldajaid kriminaalkaristusega Bristoli orjakaupmees asendati protestijaga Maailma rahvastiku kahanemine lööb suurriigid vankuma (4) Välismaa lühiuudised USA ja Hongkongi suhetes lõppes üks ajastu Arvamus Juhtkiri: mida teha Hiina 6G-ga? (4) Aleksei Lotman: rumal lind ei tunne seadust (9) Riin Seema: õpetajad on haavatav liik (1) Tarmo Pikner: tandem Mart in Helme sihib peaministri kohta Evelin Poolamets: Kriitiliselt ahistamisest (38) Edward Lucas: ajaloomees Vladimir Putin (22) Boris Merilain: Vabadussammas pole suvaline rist (2) Vahur Kollom: «Appi, meile tehakse liiga!» (2) Kultuur Peeter Urbla: Iga hea film on igatsus sooja inimliku puudutuse järele Sport Roman Fosti pääses viimaks Keeniast koju, vahetult enne äralendu tuli politseile anda pistist Reis Kesk-Ameerika avastamata pärl: Nicaragua Reisi lühiuudised Maa Elu Nädala mõte: avatud talud – minge kindlasti Üleskutse: näidake oma õuetubasid! FOTOLUGU: kuidas valmib Eesti parim toiduaine? Tagamõisa poolsaarel paistab valdavalt päike Bokashi-tehnoloogia on tuleviku mahetootmisvõimalus (1) Poollooduslike niitude hooldaja on üheksa ametiga hunt Kriimsilm Malaariat kanda võivaid sääski leidub Eestiski (1) Kurgis peitub seitse vitamiini Ilmajutt: kuidas mõjub kuumus tervisele? Kuidas vähendada rohimisvaeva? Peipsi ääres saab paadis ööbida Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maal elamise päev aitab tööd ja elukohta leida

4 min lugemist
Sel mullu esimest korda toimunud Maale elama päeval tehtud pildile jäi ürituse juht Krista Habakukk koos Karl ja Kristel Muruga, kes kolisid Tallinnast Viljandimaale.  FOTO: Erakogu

26. septembril teist korda aset leidva maal elamise päeva üks korraldaja ja Eesti Külaliikumise Kodukant eestvedaja Krista Habakukk usub, et ettevõtmisest on kasu nii neile, kes elu maal korraldavad, kui ka neile, kes linnast maale kolimise mõttet alles mõlgutavad.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Päeva fookuses on omavalitsuste pakutavate avalike teenuste tutvustamine, kohalike tööandjate võimalused kohapeal tööd pakkuda ja lõpuks elukeskkond tervikuna, mis laseb ise endale töökoha luua, samuti aktiivselt aega veeta ja hobidega tegeleda.

Kodulehel on saadaval päeva külastuskohtade kaart ja nende inimeste lood, kes hiljaaegu endale ühes võis teises Eesti kandis elu- ja töökoha leidnud.

„Meie päev ei võrdle maal elamist linnaga ega ütle, et maal on parem kui linnas või vastupidi. Igal pool Eestis peab saama elada nii, et see pakub rõõmu. Valdadega tutvuma ootamegi kõiki huvilisi,” rõhutas Habakukk.

Kuidas maal elamise päev välja näeb?

Külastuspäev toimub 26. septembril ja külastajaid oodatakse kella 11–16. Praegu valmistab 18 kohalikku omavalitsust ette oma külastuskohti: koolid, lasteaiad, tervisekeskused, külamajad. Omavalitsustes on avatud infopunktid, kust saab teavet ja juhiseid, mida külastada.

Osas valdades on kohal kinnisvaraspetsialistid, kes annavad ülevaate vabadest elamispindadest ja kruntidest. Külastusajal ja pärast seda saab osa täiendavatest kultuuriüritustest, laatadest, kontsertidest. Mitu küla peab sellal oma küla- ja kodukandipäevi.

Kes maal elamise päeva välja mõtles?

15.07.2020 17.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto