Sisukord
Maa Elu
Postimees
16.07.2020
Eesti Eesti lühiuudised Ardo Hansson: viis miljardit on läinud rong (33) Putukaväil toob liiklusse uue mõõtme Neiuvaip ei passi vaasi Alasti mees ründas tänaval möödakäijaid Majandus Südalinna hotelliettevõtja alustab elutööga puhtalt lehelt (1) Majanduse lühiuudised Garaažist alguse saanud raamatupoe uskumatu teekond (2) Välismaa Minsk ähvardab meeleavaldajaid kriminaalkaristusega Bristoli orjakaupmees asendati protestijaga Maailma rahvastiku kahanemine lööb suurriigid vankuma (4) Välismaa lühiuudised USA ja Hongkongi suhetes lõppes üks ajastu Arvamus Juhtkiri: mida teha Hiina 6G-ga? (4) Aleksei Lotman: rumal lind ei tunne seadust (9) Riin Seema: õpetajad on haavatav liik (1) Tarmo Pikner: tandem Mart in Helme sihib peaministri kohta Evelin Poolamets: Kriitiliselt ahistamisest (38) Edward Lucas: ajaloomees Vladimir Putin (22) Boris Merilain: Vabadussammas pole suvaline rist (2) Vahur Kollom: «Appi, meile tehakse liiga!» (2) Kultuur Peeter Urbla: Iga hea film on igatsus sooja inimliku puudutuse järele Sport Roman Fosti pääses viimaks Keeniast koju, vahetult enne äralendu tuli politseile anda pistist Reis Kesk-Ameerika avastamata pärl: Nicaragua Reisi lühiuudised Maa Elu Nädala mõte: avatud talud – minge kindlasti Üleskutse: näidake oma õuetubasid! FOTOLUGU: kuidas valmib Eesti parim toiduaine? Tagamõisa poolsaarel paistab valdavalt päike Bokashi-tehnoloogia on tuleviku mahetootmisvõimalus (1) Poollooduslike niitude hooldaja on üheksa ametiga hunt Kriimsilm Malaariat kanda võivaid sääski leidub Eestiski (1) Kurgis peitub seitse vitamiini Ilmajutt: kuidas mõjub kuumus tervisele? Kuidas vähendada rohimisvaeva? Peipsi ääres saab paadis ööbida Meelelahutus Koomiks Sudoku

Väätsal lüpsavad lehmi mehed

4 min lugemist
ASi Väätsa Agro Lõõla suurfarmi lüpsja Aleksander Timofejev tunnistab, et lüpsjatöö on raske ja ta mõistab, et see võib inimesi hirmutada. Tööpäev algab või lõpeb öösel ja on üsna pikk. FOTO: Silvi Lukjanov

Aleksander Timofejev hakkas lüpsjaks 20 aastat tagasi 26aastase mehena. Perre oli sündimas esimene laps ja lüpsjana teenis rohkem kui karjaku ametis. Tema töökaaslastest on lausa pooled lüpsjad mehed.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Farmi loomakasvatusjuht ei eelista kedagi ei vanuse ega soo järgi, kuid mõistab, et töömaailm on muutunud ja noored ihkavad paindlikku töö­aega, aga kahjuks loomade vajadused ei muutu. Koroonaajastu tõi kaasmaalastest laudatööle mitu bussijuhina töötanud meest, hooldajaametit pidanud naist või välismaalasi, sedagi mitte ainult Ukrainast, vaid ka näiteks sudaanlasest magistrikraadiga meteoroloogi Ungarist.

Kohtusime ennelõunal Väätsa Agro ASi Lõõla suurfarmis lüpsja Timofejeviga. Tal oli lõppenud tööpäeva esimene lüps, mis algas kell neli hommikul. Selleks tuli ta rolleriga kaheksa kilomeetri kauguselt Väätsa alevikust. Hea äratus mehele, kelle tavaline tööpäev lüpsjana algab kell 15 ja lõpeb kell kaks öösel. Hommikusse vahetusse tuli ta haigestunud töökaaslast asendama, sest tahab lisaraha teenida.

„Töötasu meil nii suur ka pole, et ainult sellega ära elaks,” lausus ta. Eesti keskmine tuleb lisatööga välja teenida. Tavaliselt tulevad nad vahetuse kolme lüpsjaga tööle ühe inimese autoga. Iga päev oma transpordiga tööle käia oleks kulukas.

15.07.2020 17.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto