Sisukord
Maa Elu
Postimees
16.07.2020
Eesti Eesti lühiuudised Ardo Hansson: viis miljardit on läinud rong (33) Putukaväil toob liiklusse uue mõõtme Neiuvaip ei passi vaasi Alasti mees ründas tänaval möödakäijaid Majandus Südalinna hotelliettevõtja alustab elutööga puhtalt lehelt (1) Majanduse lühiuudised Garaažist alguse saanud raamatupoe uskumatu teekond (2) Välismaa Minsk ähvardab meeleavaldajaid kriminaalkaristusega Bristoli orjakaupmees asendati protestijaga Maailma rahvastiku kahanemine lööb suurriigid vankuma (4) Välismaa lühiuudised USA ja Hongkongi suhetes lõppes üks ajastu Arvamus Juhtkiri: mida teha Hiina 6G-ga? (4) Aleksei Lotman: rumal lind ei tunne seadust (9) Riin Seema: õpetajad on haavatav liik (1) Tarmo Pikner: tandem Mart in Helme sihib peaministri kohta Evelin Poolamets: Kriitiliselt ahistamisest (38) Edward Lucas: ajaloomees Vladimir Putin (22) Boris Merilain: Vabadussammas pole suvaline rist (2) Vahur Kollom: «Appi, meile tehakse liiga!» (2) Kultuur Peeter Urbla: Iga hea film on igatsus sooja inimliku puudutuse järele Sport Roman Fosti pääses viimaks Keeniast koju, vahetult enne äralendu tuli politseile anda pistist Reis Kesk-Ameerika avastamata pärl: Nicaragua Reisi lühiuudised Maa Elu Nädala mõte: avatud talud – minge kindlasti Üleskutse: näidake oma õuetubasid! FOTOLUGU: kuidas valmib Eesti parim toiduaine? Tagamõisa poolsaarel paistab valdavalt päike Bokashi-tehnoloogia on tuleviku mahetootmisvõimalus (1) Poollooduslike niitude hooldaja on üheksa ametiga hunt Kriimsilm Malaariat kanda võivaid sääski leidub Eestiski (1) Kurgis peitub seitse vitamiini Ilmajutt: kuidas mõjub kuumus tervisele? Kuidas vähendada rohimisvaeva? Peipsi ääres saab paadis ööbida Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala mõte: avatud talud – minge kindlasti

2 min lugemist
Mõnel rahuliku meelega loomasõbral võib küll kulmu kortsu vedada, kui näeb üksteise võidu kitsele või kanale rohu­tutikest sisse sööta üritavaid lapsi, kuid ärgem unustagem, et tänapäeval on enamik vanaemasid linna- või korterimammad ja lastel ongi ainuke võimalus täiesti tavalisi taluloomi näha kuskil laadal või sellisel avatud uste päeval.  FOTO: Eero Vabamägi

Viimasel paaril aastal on palju räägitud toidupettustest ja üsna palju on meie seas neid, kes igaks juhuks kõikjal tonti näevad. Mõne kuu eest nentis üks mesinik, et mõnikord ütlevad kliendid lausa otsesõnu: nagunii te kõik petate. Kliendid ei usu, et tooted nii puhtad on, nagu lubatakse.

Säärastele umbusklikele on mesinikul üks soovitus: tulge avatud talude päeval ise kohale ja vaadake oma silmaga, kus ja kuidas me oma kaupa toodame.

Sel suvel pole just ülemäära palju võimalusi üritustel käia, seepärast tasub haarata pakkumisest minna eeloleval laupäeval ja pühapäeval uudistama külalistele uksi avavaid talusid. Tõsi, ega ehtsat taluelu ja põllutööd seal rahvamassi seas ei pruugi kogeda, aga loomade nägemine iseenesest on tore elamus, eriti lastel, ja head-paremat toidupoolist saab samuti koju kaasa osta.

Mis veelgi kasulikum – ehk leiate sel käigul omaenda taluniku või kaluri, kelle käest edaspidigi väärt toidukraami koju tellima hakata.

Kindlasti on nädalavahetusel populaarseimad sihtkohad need, kus loomi ja linde näeb.

Mõnel rahuliku meelega loomasõbral võib küll kulmu kortsu vedada, kui näeb üksteise võidu kitsele või kanale rohu­tutikest sisse sööta üritavaid lapsi, kuid ärgem unustagem, et tänapäeval on enamik vanaemasid linna- või korterimammad ja lastel ongi ainuke võimalus täiesti tavalisi taluloomi näha kuskil laadal või sellisel avatud uste päeval.

See päev on ka hea võimalus oma kõrvaga üle kontrollida, kuidas „maailma asjad” tegelikult on.

Kes ikka kipub umbusaldama meedia vahendusel kuuldut, see saab rääkida talus kohapeal pererahvaga ja uurida, kui hea või raske maal tegelikult hakkama saada on.

Koroonahulluses ja uue laine kartuses on paljud linnainimesed hakanud mängima mõttega maale elama kolida. Suvel on maal hea – selle vastu on raske vaielda, aga Eestis jagub mõnusat õues­olekuilma parimal juhul kolmeks-neljaks kuuks.

Kuidas ülejäänud aeg edukalt üle elada? Mõtteainet ja ideid, aga ka hoiatusi saabki ammutada avatud talude päeval ja maale elama päevalt, millest samuti tänases lehes kirjutame.

Minge kohale ja kontrollige ise!

Seotud lood
15.07.2020 17.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto