Sisukord
Arvamus
Postimees
16.07.2020
Eesti Eesti lühiuudised Ardo Hansson: viis miljardit on läinud rong (33) Putukaväil toob liiklusse uue mõõtme Neiuvaip ei passi vaasi Alasti mees ründas tänaval möödakäijaid Majandus Südalinna hotelliettevõtja alustab elutööga puhtalt lehelt (1) Majanduse lühiuudised Garaažist alguse saanud raamatupoe uskumatu teekond (2) Välismaa Minsk ähvardab meeleavaldajaid kriminaalkaristusega Bristoli orjakaupmees asendati protestijaga Maailma rahvastiku kahanemine lööb suurriigid vankuma (4) Välismaa lühiuudised USA ja Hongkongi suhetes lõppes üks ajastu Arvamus Juhtkiri: mida teha Hiina 6G-ga? (4) Aleksei Lotman: rumal lind ei tunne seadust (9) Riin Seema: õpetajad on haavatav liik (1) Tarmo Pikner: tandem Mart in Helme sihib peaministri kohta Evelin Poolamets: Kriitiliselt ahistamisest (38) Edward Lucas: ajaloomees Vladimir Putin (22) Boris Merilain: Vabadussammas pole suvaline rist (2) Vahur Kollom: «Appi, meile tehakse liiga!» (2) Kultuur Peeter Urbla: Iga hea film on igatsus sooja inimliku puudutuse järele Sport Roman Fosti pääses viimaks Keeniast koju, vahetult enne äralendu tuli politseile anda pistist Reis Kesk-Ameerika avastamata pärl: Nicaragua Reisi lühiuudised Maa Elu Nädala mõte: avatud talud – minge kindlasti Üleskutse: näidake oma õuetubasid! FOTOLUGU: kuidas valmib Eesti parim toiduaine? Tagamõisa poolsaarel paistab valdavalt päike Bokashi-tehnoloogia on tuleviku mahetootmisvõimalus (1) Poollooduslike niitude hooldaja on üheksa ametiga hunt Kriimsilm Malaariat kanda võivaid sääski leidub Eestiski (1) Kurgis peitub seitse vitamiini Ilmajutt: kuidas mõjub kuumus tervisele? Kuidas vähendada rohimisvaeva? Peipsi ääres saab paadis ööbida Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aleksei Lotman: rumal lind ei tunne seadust

2 min lugemist
  • Ornitoloogiaühingu hoiatust ei võetud kuulda
  • RMK tegeleb probleemi asemel PR-rünnakutega
  • RMK ei täida oma eesmärki ja vajab reformimist
Loorkakk FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja/

Vändra metsas Pärnumaal - kes siis seda vana laulu ei teaks. Aga küllap tegi karu tegelikult hoopis enesetapu. Või olgu karuga kuidas on, aga kanakulli kolimises ei saa Vändra metsaülema arvates kuidagi tema pesapaiga naabruses tehtud lageraie süüdi olla. Sest raie on tehtud juriidiliselt korrektselt ja seega on kõik öeldud. Kui rumal lind ei ole kursis õigusaktidega, on see tema oma viga.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Metsaülemal on tarku õpetussõnu ka ornitoloogidele, kes tema arvates kanakulli elust suurt midagi ei tea. Kanakull ei ole metsaülema sõnul «suur metsalind», nagu ornitoloogid näikse arvavat. Küllap tuleks linnuteadlased metskonda praktikale saata, sest nad vaesekesed pole ju metsas käinud.

Nali naljaks, tegelikult on asi nii, nagu Eesti linnuteadlasi koondav ning rahvusvahelisse organisatsiooni BirdLife International kuuluv Ornitoloogiaühing hiljuti kirjutas: RMK lageraie muutis kanakulli pesapaiga liigile sobimatuks. Kusjuures just selle eest oli Ornitoloogiaühing riigimetsa majandajaid ka hoiatanud – aga siis sellele hoiatusele paraku vilistati.

15.07.2020 17.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto