Sisukord
Arvamus
Postimees
16.07.2020
Eesti Eesti lühiuudised Ardo Hansson: viis miljardit on läinud rong (33) Putukaväil toob liiklusse uue mõõtme Neiuvaip ei passi vaasi Alasti mees ründas tänaval möödakäijaid Majandus Südalinna hotelliettevõtja alustab elutööga puhtalt lehelt (1) Majanduse lühiuudised Garaažist alguse saanud raamatupoe uskumatu teekond (2) Välismaa Minsk ähvardab meeleavaldajaid kriminaalkaristusega Bristoli orjakaupmees asendati protestijaga Maailma rahvastiku kahanemine lööb suurriigid vankuma (4) Välismaa lühiuudised USA ja Hongkongi suhetes lõppes üks ajastu Arvamus Juhtkiri: mida teha Hiina 6G-ga? (5) Aleksei Lotman: rumal lind ei tunne seadust (9) Riin Seema: õpetajad on haavatav liik (1) Tarmo Pikner: tandem Mart in Helme sihib peaministri kohta Evelin Poolamets: Kriitiliselt ahistamisest (38) Edward Lucas: ajaloomees Vladimir Putin (22) Boris Merilain: Vabadussammas pole suvaline rist (2) Vahur Kollom: «Appi, meile tehakse liiga!» (2) Kultuur Peeter Urbla: Iga hea film on igatsus sooja inimliku puudutuse järele Sport Roman Fosti pääses viimaks Keeniast koju, vahetult enne äralendu tuli politseile anda pistist Reis Kesk-Ameerika avastamata pärl: Nicaragua Reisi lühiuudised Maa Elu Nädala mõte: avatud talud – minge kindlasti Üleskutse: näidake oma õuetubasid! FOTOLUGU: kuidas valmib Eesti parim toiduaine? Tagamõisa poolsaarel paistab valdavalt päike Bokashi-tehnoloogia on tuleviku mahetootmisvõimalus (1) Poollooduslike niitude hooldaja on üheksa ametiga hunt Kriimsilm Malaariat kanda võivaid sääski leidub Eestiski (1) Kurgis peitub seitse vitamiini Ilmajutt: kuidas mõjub kuumus tervisele? Kuidas vähendada rohimisvaeva? Peipsi ääres saab paadis ööbida Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tarmo Pikner: tandem Mart in Helme sihib peaministri kohta

2 min lugemist
  • EKRE tõsiseks rivaaliks valimistel on Eesti 200
  • Helmed ihkavad Toompeal peaministri kohta
  • EKRE avalik vaenamine vaid tugevdab neid
Tarmo Pikner FOTO: Erik Prozes

Oleksin võinud ju pealkirjas leiduvad kaks sõna ka kokku kirjutada, kuid siis olnuks see vaid ühe Helme portreelugu. Kavatsen aga kirjutada Helme tandemist ja selle mõjust poliitmaastikule veidi laiemalt.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Seega, nagu pealkiri ütleb – Mart pole kuhugi kadunud, ta on ikkagi EKRE peaideoloog ja Helme klanni juht. Ta tegi küll reveransi uue parteijuhi suunal – Martin on poliitiliselt taibukam –, kuid poliitilise teeraja on maha märkinud ikkagi Mart Helme ja seda mööda liigutakse. Nagu on välja öelnud mitte ainult asjaosalised ise, vaid ka oponendid ja vaatlejad, juhatab see teerada peaministri portfellini. Kas ka kohale jõutakse, hakkab selguma järgmisel sügisel toimuvatel valimistel ja seejärel juba võitluses Toompea toolide eest.

Need, kes loodavad kergemalt hingata, et Mart Helme taandub ka siseministri kohalt, peavad küll pettuma. Vastupidi, nüüd saab ta palju pühendunumalt keskenduda EKRE eesmärkide elluviimisele sisekaitses. Mõelge ise – kui siiani toimetas siseasjadega üks Helme nii ministrina kui ka parteijuhina, siis nüüd on kaks Helmet korraga sama asja ajamas. Igatahes on tandem Mart in Helme tõhusam, kuna partei strateegia ja taktika on nüüdsest jagatud kahe isiku vahel, mis sest, et nimi on sama ja see ei riku meest. Võib isegi öelda, et parteipoliitika ajamine on laiapõhjalisem.

15.07.2020 17.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto