Sisukord
Majandus
Postimees
16.07.2020
Eesti Eesti lühiuudised Ardo Hansson: viis miljardit on läinud rong (33) Putukaväil toob liiklusse uue mõõtme Neiuvaip ei passi vaasi Alasti mees ründas tänaval möödakäijaid Majandus Südalinna hotelliettevõtja alustab elutööga puhtalt lehelt (1) Majanduse lühiuudised Garaažist alguse saanud raamatupoe uskumatu teekond (2) Välismaa Minsk ähvardab meeleavaldajaid kriminaalkaristusega Bristoli orjakaupmees asendati protestijaga Maailma rahvastiku kahanemine lööb suurriigid vankuma (4) Välismaa lühiuudised USA ja Hongkongi suhetes lõppes üks ajastu Arvamus Juhtkiri: mida teha Hiina 6G-ga? (4) Aleksei Lotman: rumal lind ei tunne seadust (9) Riin Seema: õpetajad on haavatav liik (1) Tarmo Pikner: tandem Mart in Helme sihib peaministri kohta Evelin Poolamets: Kriitiliselt ahistamisest (38) Edward Lucas: ajaloomees Vladimir Putin (22) Boris Merilain: Vabadussammas pole suvaline rist (2) Vahur Kollom: «Appi, meile tehakse liiga!» (2) Kultuur Peeter Urbla: Iga hea film on igatsus sooja inimliku puudutuse järele Sport Roman Fosti pääses viimaks Keeniast koju, vahetult enne äralendu tuli politseile anda pistist Reis Kesk-Ameerika avastamata pärl: Nicaragua Reisi lühiuudised Maa Elu Nädala mõte: avatud talud – minge kindlasti Üleskutse: näidake oma õuetubasid! FOTOLUGU: kuidas valmib Eesti parim toiduaine? Tagamõisa poolsaarel paistab valdavalt päike Bokashi-tehnoloogia on tuleviku mahetootmisvõimalus (1) Poollooduslike niitude hooldaja on üheksa ametiga hunt Kriimsilm Malaariat kanda võivaid sääski leidub Eestiski (1) Kurgis peitub seitse vitamiini Ilmajutt: kuidas mõjub kuumus tervisele? Kuidas vähendada rohimisvaeva? Peipsi ääres saab paadis ööbida Meelelahutus Koomiks Sudoku

Garaažist alguse saanud raamatupoe uskumatu teekond

2 min lugemist
  • Amazon alustas täna 25 aasta eest veebis raamatute müümisega.
  • «Kasva kiiresti suureks,» on olnud asutaja Jeff Bezose hüüdlause.
  • Praegu on Amazoni tegevus ametivõimude uurimise all nii ELis kui ka USAs.
Praegu on Amazoni tegevus uurimise all nii ELis kui ka USAs. Ametivõimud tahavad selgust, mil määral kasutab ettevõte ära suure turuosaga kaasnevat hinnastamisjõudu ja teavet, mis koguneb nii klientide kui ka Amazoni platvormil tegutsevate teiste jaemüüjate kohta. FOTO: Graphic News Ltd

Aastal 1995 juulis hakkas ühes Washingtoni osariigi garaažis loodud Amazon veebis raamatuid müüma. Praeguseks on selle asutaja Jeff Bezos maailma rikkaim inimene, kelle varandust hinnatakse umbes 180 miljardile dollarile (u 160 mld eurot).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ettevõte sai alguse tegelikult napilt enam kui aasta varem. Bezos, tollal investeerimispanga D.E.Shaw & Co asepresident, vaatas interneti kiiret arengut ja sai aru, et jääb seda kahetsema, kui ta ise ei püüa selles kaasa lüüa. Ta kolis Seattle’isse ja lõi ettevõtte nimega Cadabra Inc. Nimeotsingute käigus jõudis ta registreerida ka saidi relentless.com, mis praeguseni Amazoni kodulehele juhatab.

Igal juhul alustas nime Amazon saanud ettevõte täna 25 aasta eest veebis raamatute müümisega. «Kasva kiiresti suureks,» on olnud Bezose hüüdlause. Seda on ta ka hoolega järginud, lähtudes nii mõneski investoris ja analüütikus arusaamatust tekitanud seisukohast, et ettevõtte juures pole oluline mitte niivõrd kasum, kuivõrd vaba rahavoog.

15.07.2020 17.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto