T, 30.05.2023

Minsk ähvardab meeleavaldajaid kriminaalkaristusega

Facebook Twitter
Comments
Valgevene julgeolekuteenistuse ametnikud ja märulipolitseinikud vahistamas teispäeva õhtul Minksis opositsiooni meeleavaldusel osalenud meest. Kokku peeti riigis kinni üle 250 protestija.
Valgevene julgeolekuteenistuse ametnikud ja märulipolitseinikud vahistamas teispäeva õhtul Minksis opositsiooni meeleavaldusel osalenud meest. Kokku peeti riigis kinni üle 250 protestija. Foto: SERGEI GAPON/AFP/Scanpix

Valgevene võimud teatasid eile, et kümneid opositsioonikandidaadi mitte presidendivalimistele lubamise vastu protestinuid ähvardab süüdistus tõsises kriminaalkuriteos, mis võib nad viia mitmeks aastaks trellide taha.

Protestijad tulid Minskis ja teisteski linnades tänavale üleeile õhtul, et avaldada oma pahameelt valimiskomisjoni otsuse peale mitte registreerida 9. augusti valimistele president Aljaksandr Lukašenka vastaskandidaadiks endist pankurit, praegu trellide taga viibivat Viktar Babarõkat.

Politsei teatel pidasid nad kogu Valgevenes kinni üle 250 meeleavaldaja, kellele on esitatud süüdistus administratiivrikkumistes, mis võib kaasa tuua trahvi või lühema vanglakaristuse.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles