Sisukord
Eesti
Postimees
16.07.2020
Eesti Eesti lühiuudised Ardo Hansson: viis miljardit on läinud rong (33) Putukaväil toob liiklusse uue mõõtme Neiuvaip ei passi vaasi Alasti mees ründas tänaval möödakäijaid Majandus Südalinna hotelliettevõtja alustab elutööga puhtalt lehelt (1) Majanduse lühiuudised Garaažist alguse saanud raamatupoe uskumatu teekond (2) Välismaa Minsk ähvardab meeleavaldajaid kriminaalkaristusega Bristoli orjakaupmees asendati protestijaga Maailma rahvastiku kahanemine lööb suurriigid vankuma (4) Välismaa lühiuudised USA ja Hongkongi suhetes lõppes üks ajastu Arvamus Juhtkiri: mida teha Hiina 6G-ga? (5) Aleksei Lotman: rumal lind ei tunne seadust (9) Riin Seema: õpetajad on haavatav liik (1) Tarmo Pikner: tandem Mart in Helme sihib peaministri kohta Evelin Poolamets: Kriitiliselt ahistamisest (38) Edward Lucas: ajaloomees Vladimir Putin (22) Boris Merilain: Vabadussammas pole suvaline rist (2) Vahur Kollom: «Appi, meile tehakse liiga!» (2) Kultuur Peeter Urbla: Iga hea film on igatsus sooja inimliku puudutuse järele Sport Roman Fosti pääses viimaks Keeniast koju, vahetult enne äralendu tuli politseile anda pistist Reis Kesk-Ameerika avastamata pärl: Nicaragua Reisi lühiuudised Maa Elu Nädala mõte: avatud talud – minge kindlasti Üleskutse: näidake oma õuetubasid! FOTOLUGU: kuidas valmib Eesti parim toiduaine? Tagamõisa poolsaarel paistab valdavalt päike Bokashi-tehnoloogia on tuleviku mahetootmisvõimalus (1) Poollooduslike niitude hooldaja on üheksa ametiga hunt Kriimsilm Malaariat kanda võivaid sääski leidub Eestiski (1) Kurgis peitub seitse vitamiini Ilmajutt: kuidas mõjub kuumus tervisele? Kuidas vähendada rohimisvaeva? Peipsi ääres saab paadis ööbida Meelelahutus Koomiks Sudoku

Putukaväil toob liiklusse uue mõõtme

2 min lugemist
  • Putukaväilal jätkub ruumi nii inimestele kui ka loodusele
  • Putukaväil tekitab uue avaliku ruumi
  • Projekti aluseks on kõrgepingeliinide kadumine
Putukaväil kulgeb mööda Kopli kaubajaama serva ja läheb edasi üle viadukti Sõle tänava poole. FOTO: Sander Ilvest

Tallinnas hakatakse lähiaastatel rajama Putukaväila, mille esimene etapp ulatub Kopli kaubajaamast Stroomi rannani ja tähendab uut trammiliini, kergliiklusteid ja lineaarparki, kus on soodsad tingimused taimede ja putukate liigirikkuse säilitamiseks ning suurendamiseks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lõpuks peaks Putukaväila pidi pääsema mööda kõrgepingeliinidealust koridori Stroomi ranna kaudu Astanguni välja. Putukaväila kõige esimene lõik on mõeldud kergliiklejatele ning see kulgeb mööda Kopli kaubajaama serva Telliskivi tänava veetornist kuni Ristiku tänava viaduktini, mida juba ammu enam ei kasutata.

«Viadukt on oma aja ära elanud. Kui siia tuleb ka trammitee, mis Krulli peatuses hargneb olemasolevast trammiteest ja läheb Stroomi randa välja, siis oleks vaja ehitada uus viadukt, ja seda on linnavalitsuses ka arutatud,» ütles linnaplaneerija Mihkel Kõrvits.

15.07.2020 17.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto