N, 30.06.2022

Tartu lühiuudised

Rannar Raba
, peatoimetaja
Tartu lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Autovabaduse puiesteeks hüütakse seda Vabaduse puiestee lõiku, mis juulis on autoliiklusele kinni.
Autovabaduse puiesteeks hüütakse seda Vabaduse puiestee lõiku, mis juulis on autoliiklusele kinni. Foto: Margus Ansu

Vald kolib autovabaduse puiesteele

Täna võib autovabaduse puiesteelt leida Tartu vallavalitsuse esindajaid ning koos nendega piirkonna ettevõtjaid, kes lähevad omavalitsust esindama augustis Elvas peetavale elamusfestivalile. Vald lubab ajavahemikus kell 13–18 pakkuda maitseelamusi ja mitmesuguseid tegevusi nii suurtele kui väikestele. TPM

Vanemuise suvekontserdi tasuta pääsmed on otsas

Vanemuise sümfooniaorkestri tasuta suvekontsert on alati toonud juuli lõpus Toomeorgu suure hulga rahvast. Tänavu pidi korraldaja jätkuva koroonaohu tõttu piirama publiku hulka ning praegu enam vabu kohti pole.

Muusikasõbrad saavad kontserdile kaasa elada oma kodus, sest samal õhtul algusega kell 22 näitab ETV selle salvestist.

Pühapäeval, 26. juulil algusega kell 20 toimuvat kontserti saab kohapeal kuulata 2000 inimest ehk umbes poole vähem kui varasematel aastatel. Publiku sekka pääsemiseks tuli vormistada tasuta pilet Vanemuise koduleheküljel või teatri suure maja kassas. HANS-MARTIN TAMMESALU

Toomemäest saab sügiseni teaduslik seikluslinnak

Tartu ülikooli muuseum paneb laupäeval Toomemäel käima teaduslinna mängu, mille abil võib igaüks ammutada uusi teadmisi ja õppida paremini Toomemäge tundma.

«Ajaloolise ülikoolilinnaku südames on paslik võtta vabal ajal ette üks hariv mäng,» tutvustas muuseumi projektijuht Külli Lupkin. «Mängida võib ka üksi, aga kindlasti on kõige toredam seda teha koos sõprade või perega. Oluline lisaväärtus on see, et tegevus toimub värskes õhus,» lisas ta.

Mängu alguspunkt asub ülikooli muuseumi juures ning mängijad peavad läbima kaheksa peatust. Linnakus kajastuvad arheoloogia, meditsiini, majanduse, muusikateaduse, infotehnoloogia ja astronoomia teema. Igas punktis tutvustatakse ühe teema teaduslikku tausta ning antakse mängijatele ülesanne.

Mäng on nii eesti kui inglise keeles ja see jääb avatuks 30. septembrini. TPM

Viis toidukohta panid õlad kokku

Viis Rüütli ja Küütri tänava ristmiku läheduses tegutsevat toidukohta panid õlad kokku, et pakkuda avalikus linnaruumis jalutajatele ja potentsiaalsetele klientidel meelelahutusprogrammi.

Meat Market Steakhouse, Vein ja Vine, Kampus, Polpo ja München on lubanud juuli lõpuni igal neljapäeval, reedel ja laupäeval jalakäijate tänavale kutsuda mitmesuguseid esinejaid ning pakkuda omalt poolt toiduelamusi. Laupäeviti korraldatakse samas kohas perepäevi, kus on mõeldud ka lastele sobivatele tegevustele. TPM

Märksõnad
Tagasi üles