Sisukord
Kultuur
Postimees
17.07.2020
Eesti Kiik ja Aab lähevad Helmest mööda (58) Eesti lühiuudised Suveniiriäri tüürib pankroti poole (13) Maailma suurim purjelaevastik tuleb Tallinna Kummituslind ehmatab seenelisi Majandus Uus külm sõda? USA-Hiina pinged kuhjuvad (1) Majanduse lühiuudised BLRT viis tööjõupoliitika tõttu suurinvesteeringu Leetu (2) Apple seljatas Euroopa Liidu Kohus kuulutas ELi ja USA leppe tühiseks Välismaa Ülemkogu võib venida plaanitust pikemaks Neonatside ähvarduskirjad viisid Saksa politseijuhi vallandamiseni Välismaa lühiuudised (2) Põhja-Makedoonia kursi määramisel saavad kaalukeeleks albaanlased Armeenia-Aseri pinged lahvatasid taas veriseks Arvamus Juhtkiri: lambad söönud, hundid terved (13) Kristo Niglas: lärm Audru kandis (1) Facebooki faktikontrolli partnerid Ukrainas lävivad neonatsidega (5) Indrek Sirk: osa elektrilisi tõukerattaid tuleb kasutuselt kõrvaldada (6) Iverson Ng: Hiina kallaletung Eesti vabadusele (8) Andrus Karnau: loevad vaid hääled (2) Kultuur Kust saada abi bioloogilise surelikkuse vastu? (1) Suve auk. John Coltrane’i jumal Sport Spordi lühiuudised Väikesest külast käänulise ja künkliku teega 8000 punkti meheks Sõudetipud püüavad Viljandis motivatsiooni kõrgel hoida Vettel on uuele lepingule väidetavalt ülilähedal, kuid miljardär peab kellegi üle parda heitma Tartu Maaülikooli loomaarstid tegid väiksele alpakale haruldase lõikuse Ralli korraldajad ootavad FIA-lt olulisi juhiseid Video ⟩ Elektritõukeratturile võis saada saatuslikuks pidur Kahekuune Karma asus teenistusse Kõrgkooli kandideerijad ei saa vastuvõtukorrast aru Tartu lühiuudised Kas isu armastuse, helluse, seksi ja seikluste järele kestab terve elu? Vastus on jaa! Fotod ja video ⟩ Maadluslaagris kasvavad uued Eesti tšempionid Riia kultuuripealinna juht Diāna Čivle: kultuuri ei ole võimalik välja lülitada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suve auk. John Coltrane’i jumal

3 min lugemist
John Coltrane FOTO: Kuvatõmmis FOTO: Kuvatõmmis

Friedrich Nietzsche tahtis raamatu «Ecce Homo» peatükis «Miks ma nii häid raamatud kirjutan», et tema teoseid lugedes kingad jalast võetaks, saapaist rääkimata, kuna tema raamatut kätte võttes näib lugeja avaldavat endale lausa harukordseimat tunnustust.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ka John Coltrane’i teoseid kuulates võiks endaga enne ja pärast ilmselt midagi ette võtta ja tunnustada võiks ennast ka. Kivist süda või siis kõrvad on sel, kes ei kuule pühadust läbi Coltrane’i saksofoni tulemas ja üle võtmas. Võtkem näiteks Coltrane’i kuulsaima ja ka parima ja üldse ühe kõigi aegade parima plaadi «A Love Supreme» viimane osa pealkirjaga «Psalm», mis oli ühtlasi lugupidamisavaldus afroameerika jutlustajatele.

Kui ma tahan endale selga judinaid saada, panen selle ikka mängima. Ja pärast seda puhkan. Pärast sellist asja tuleb ikka natuke puhata. Aga mitte sellest, et tegu oleks raske tööga, mis võtab sult palju, nagu tihtipeale avangardsemat sorti muusikaga kipub olema, vaid vastupidi. See annab. Annab palju. Nii palju, et seda võib olla raske vastu võtta. See kommunikatsioon on liiga tihe ja liiga tõhus. Väga tihti seda mängima ei panegi, aga vahel, nagu tahad.

16.07.2020 18.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto