Piraadid ja tühjad laevad

Laevameeskond paigaldab okastraadist tõkkeid, et takistada somaalia piraatide pardale ronimist Adeni lahel Ida-Aafrikas.        FOTO: Subrata Dey/ZUMAPRESS.com

Kuigi analüütikud ja poliitikud püüavad näha märke maailma majanduse elavnemisest, jätkuvad merenduses keerulised ajad. Ristluslaevad pole liinidele naasnud, laevameeskondi kimbutavad reisipiirangud ja karantiin ning piraatlus meredel on kahekordistunud.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mereturvaettevõtte ESC Global Security juhi Jaanus Rahumäe sõnul on võitlus uue koroonaviirusega viinud meremajanduse normaalsest olukorrast tõsisesse nihkesse ja piraatluse aktiveerumist võib märgata ka tema ettevõtte töös. Laevarünnakute oht on Rahvusvahelise Kaubanduskoja ärikuritegevuse teenistuse (ICC-CCS) andmetel suurim Lääne-Aafrika rannikul ning Aasias, 2020. aasta esimese poolaasta jooksul on teatatud 98 relvastatud laevaröövist või piraatlusintsidendist. Seatrade Maritime Newsi teatel registreeriti ainuüksi Singapuri väinas tänavu esimesel poolaastal 16 laevarünnakut, mida on poole rohkem kui eelmisel aastal. Kokku on Aasias tänavu laevu rünnatud 51 korda.

17.07.2020 20.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto