Sisukord
Eesti
Tänane leht
18.07.2020
Eesti Kiik haaras ohjad enda kätte (44) Eesti lühiuudised (5) Mis maksab üks kommentaar? (38) Eetrikeelud ja lisandiga kohv: neli hetke 65-aastase ETV ajaloost (1) Seenelised ei oska hinnata haruldusi Majandus Tormilised panused vaktsiinivalmistajatele Pangad on suutnud koroonakriisile hästi vastu pidada Välismaa Visegrádi jonni tõttu võib toetuste jagamine topata Välismaa lühiuudised Turistideta võivad Keenia kuulsad kaitsealad kaduda (6) Araablased avavad Marsi-lennud (1) Arvamus Juhtkiri: pangad püsivad pinnal (14) Herman Kelomees: ERRist saagu sihtasutus (4) Arhitekt läks omaenda maja kallale? (6) Ninanips Maksuleedile Alkeemiline pulm Kai kunstikeskuses Lukašenka nukker pidu (4) Kultuur Alkeemiline pulm Kai kunstikeskuses Sport Oxfordi veel liuglev eesti juurtega sõudja unistab olümpiast (2) Spordi lühiuudised Henry Lääne kolumn. Andke WRC-tiimidele kalender, mida nad soovivad FOTOUUDIS: Tagasi troonil! Merendus Piraadid ja tühjad laevad Merenduse lühiuudised Arter Aare Hõrn: Tartu rahuta oleks pool Setomaad maha põletatud (4) VIDEO ⟩ Juua jälle kohvi Pariisis! Meie, eestlased – mererahvas? (1) Pealetükkimatu poeet bassi tagant Pommihirm, padujoomine ja vargad. Olümpiaregati toimumine on ime! (10) Lipuheiskaja kaks napikat (1) Maailma pressifoto paremik kutsub Vilniusse «Käime Kohtla-Järve katuseid mööda...» (1) Lõbusõit ühel rattal. Onewheel: kuidas küll sellisega sõita? Kuidas maitseb Läänemaa? Noor moegeenius: Iga armastus ei vääri taaselustamist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mis maksab üks kommentaar?

6 min lugemist
Vandeadvokaat Robert Sarv. FOTO: Raul Mee

Juuni alguses algatati Sky Plusi saatejuhi Alari Kivisaare vastu petitsioon, millega nõuti raadiohääle eetrist eemaldamist. Kivisaar teatas, et kavatseb kõik laimajad oma kaitsja Robert Sarvega vastutusele võtta. Tuntud raadiohääl ei ole aga sugugi ainus, kes on otsustanud vihaste kommentaaride vastu võidelda. Õigusbüroo Õigusnõu on otsustanud koondada inimesed, kes on Sarvelt nõudekirja saanud, ning asuda võitlusse sõnavabaduse säilimise eest Sarve vastu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vandeadvokaat Robert Sarv on IP-aadressidele tuginedes saatnud oma klientide nimel välja sadu nõudekirju, milles nõuab solvajatelt mitme tuhande euroni küündivaid summasid.

Selliste nõudekirjade saajaid koondava õigusbüroo Õigusnõu juht ja jurist Õnneli Matt ütles, et nende poole on abi saamiseks pöördunud juba mitukümmend inimest. Nende seas on eelmisel nädalal nõudekirja saanud Liina (nimi muudetud,), kes olevat Delfis kommenteerinud avaliku elu tegelase Brigitte Susanne Hundi autoostu.

Liinalt nõutakse väidetava solvamise eest tuhat eurot, lisaks õigusabi kulud. «Ma olen täiesti tavaline nähtamatu inimene, kes isegi ei tea autodest midagi. Miks ma siis peaksin seda üldse kommenteerima,» tõstatab Liina küsimuse. «Mind isegi ei huvita sellised teemad. Ta on minust poole noorem!»

17.07.2020 20.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto