Sisukord
Eesti
Tänane leht
18.07.2020
Eesti Kiik haaras ohjad enda kätte (44) Eesti lühiuudised (5) Mis maksab üks kommentaar? (38) Eetrikeelud ja lisandiga kohv: neli hetke 65-aastase ETV ajaloost (1) Seenelised ei oska hinnata haruldusi Majandus Tormilised panused vaktsiinivalmistajatele Pangad on suutnud koroonakriisile hästi vastu pidada Välismaa Visegrádi jonni tõttu võib toetuste jagamine topata Välismaa lühiuudised Turistideta võivad Keenia kuulsad kaitsealad kaduda (6) Araablased avavad Marsi-lennud (1) Arvamus Juhtkiri: pangad püsivad pinnal (14) Herman Kelomees: ERRist saagu sihtasutus (4) Arhitekt läks omaenda maja kallale? (6) Ninanips Maksuleedile Alkeemiline pulm Kai kunstikeskuses Lukašenka nukker pidu (4) Kultuur Alkeemiline pulm Kai kunstikeskuses Sport Oxfordi veel liuglev eesti juurtega sõudja unistab olümpiast (2) Spordi lühiuudised Henry Lääne kolumn. Andke WRC-tiimidele kalender, mida nad soovivad FOTOUUDIS: Tagasi troonil! Merendus Piraadid ja tühjad laevad Merenduse lühiuudised Arter Aare Hõrn: Tartu rahuta oleks pool Setomaad maha põletatud (4) VIDEO ⟩ Juua jälle kohvi Pariisis! Meie, eestlased – mererahvas? (1) Pealetükkimatu poeet bassi tagant Pommihirm, padujoomine ja vargad. Olümpiaregati toimumine on ime! (10) Lipuheiskaja kaks napikat (1) Maailma pressifoto paremik kutsub Vilniusse «Käime Kohtla-Järve katuseid mööda...» (1) Lõbusõit ühel rattal. Onewheel: kuidas küll sellisega sõita? Kuidas maitseb Läänemaa? Noor moegeenius: Iga armastus ei vääri taaselustamist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eetrikeelud ja lisandiga kohv: neli hetke 65-aastase ETV ajaloost

5 min lugemist
Nukulavastuse salvestus stuudios, Tädi Ruth ja Hunt Kriimsilm, nukunäitleja Hendrik Toompere. 1980ndad  FOTO: Katrin Kallaste/Err

Eesti Televisioon on mõjutanud ja sidunud mitut põlvkonda. Lahutanud meelt ja toonud juba 65 aastat magnetina inimesed kodudes helesinise ekraani ette. Kõik algas aastal 1955, kuid siis oli nädalas vaid kaks saatepäeva – laupäev ja pühapäev – ning saatepäeva pikkus vaid paar tundi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aastal 1968, sügaval nõukogude ajal alustas üks tolle aja kohta uljas ja uuenduslik meelelahutussade «Kanal 13». Tollal erakordselt menukat saadet juhtisid Enn Eesmaa ja Mati Talvik. «See saade oli mulle televisioonis päris algus, ja seal tegi ka Ivo Linna oma esimese tele-etteaste,» meenutas Enn Eesmaa.

Legendiks vaid nelja saatega

«Kanal 13» oli Eesmaa mäletamist mööda tublisti üle poole tunni pikk, ehk isegi lausa tund. Saates oli nii meelelahutust, muusikat kui ka informatsiooni. Eesmaa meenutab, et tema esimene lugu «Kanal 13s» oli Londoni Carnaby moetänavast – ta rääkis vaatajale, mida see tänav endast kujutab.

17.07.2020 20.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto