Sisukord
Eesti
Tänane leht
20.07.2020
Eesti Haige laps pani riigi surve alla (1) Talude juures tunglesid huvilised Eesti lühiuudised Mart Laar: Martin Helme pole kunagi lasknud oma sõnavõtte tõsiasjadest häirida (46) Ure kuldne ohverduspaik avab ennast vähehaaval Parkimissõda Lasnamäel: elanikud paigaldavad ise liiklusmärke Mahetalu pidaja: maasikatega skeemitamine on hullem kui prostitutsioon (25) Majandus USA plaanib keelustada ülipopulaarse Hiina rakenduse (5) Majanduse lühiuudised Eesti ühisrahastajad teevad laienemisplaane Miljardipettuses kahtlustatav austerlane põgenes läbi Eesti Eesti perefirma ostis soomlased viie miljoniga välja Välismaa Välismaa lühiuudised Üle aja läinud ülemkogul võeti appi kärpekäärid KOMMENTAAR ⟩ Macron hoiab presidendivalimisi silmapiiril Etioopia ja Egiptus sõnelevad suurtammi lüüside sulgemise üle PÕHJALA VAADE ⟩ Arktika sõjaline kuumenemine seab Eestile suurema vastutuse Läänemere kaitsel (1) Arvamus Juhtkiri: vabadus elada maal Mihkel Kunnus: saladusliku saare saladus (1) VÄITLUS ⟩ Kas riik peaks valeinfo levikut jõuliselt piirama? (12) Maari Põim: kus peatub usupööre riigis? (90) Raul Ennus: ettepanek majanduse ergutamiseks Andi Hektor: süva(tehno)riik (4) Kultuur Rahvuslik vaim tõstab pead Eluvaimu ja rokkivat pärimust Selle maailma helisev absurd on läbi nähtud Sport Spordi lühiuudised Balta kiirus, Niidu kaotatud siht ja Mägi rahulolu Martin Kupper: oleks jabur koroona tõttu päevapealt lõpetada «Mitmekülgsus ja osavus ongi põhjused, miks ta on parem kui teised.» Tartu Riia-Vaksali ristmikul saab varsti näha haruldast ehitustööd (1) Vambola Paavo: kultuuripealinn peaks kõiki kõnetama (1) Sirje Toomla: ühe sõna lugu (1) Galerii: lambapiimast jäätis ja kodumaine vein ehk Talud avasid taas külalistele uksed Tartu lühiuudised Kõrveküla promenaadi loomine lükkus tulevikku Tartu linn ja arendaja jõudsid Märja lasteaia rajamises kokkuleppele Tulevikulootused Anna Gret Asi ja Ingrid Kiisk teevad välismaadebüüdi Elva poiss tahab saada kabemaailmameistriks Noored otsivad pingsalt suveks tööd, aga neid ei vaja pea keegi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Laar: Martin Helme pole kunagi lasknud oma sõnavõtte tõsiasjadest häirida

5 min lugemist
Mart Laar mõnuleb mitme projekti kallal, üks neist on kirjutada rahvusvahelisele areenile ülevaade postkommunistliku maailma üleminekuaastatest. FOTO: Liis Treimann

Äsja EKRE esimeheks valitud Martin Helme andis oma esimeses suures intervjuus erakonna juhina paljusõnaliselt Eesti Vabariigi taastamise järgseid reforme kritiseerides Postimehele põhjust otsida üles Saaremaal suvepuhkust veetev Mart Laar, et too saaks võimaluse vastulause esitada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Äsja sai EKRE esimeheks uus mees, kes juba oma esimeses suuremas intervjuus teab, kuidas oleks vahetult Eesti taasiseseisvumise järel pidanud talitama. Ühtlasi süüdistab ta seal esimeste reformide isasid rumaluses, dogmatismis ja lausa korruptsioonis. Võtate süü omaks?

Häält minevikust on ikka armas kuulata. Lausa noorus tuleb kohe meelde. Ei tea, millist liiki pahaliste alla täpselt käiksin – kas rumalate, dogmaatikute või korrumpeerunute hulka. Ilmselt kõigi kolme. Igal juhul on tõeliselt liigutav, et välja on ilmunud keegi, kes täpselt teab, mida oleks kakskümmend aastat tagasi pidanud tegema. Pole parata: hilja, peremees, hilja! Kõik juba tehtud. Kurjad inimesed võivad seejuures ka väita, et teadjal enesel pole elus veel midagi saavutatut ette näidata ja erakondki on isalt pärandvarana saadud. Isegi võitlus naisorganisatsioonide rahastamise vastu on alles pooleli... Kuid see oleks sügavalt ülekohtune, sest Eesti maasikapõldudel on Martin Helme saavutused selgelt näha.

«Kindlasti oleks pidanud 1990ndatel rakendama protektsionismi. See, mis toimus tol ajal /…/, lasi kuritarvitada seda arengu vahet, mis oli meil ja lääneriikidel, ning lihtsalt võileivahinna eest Eestis kas konkurendid ära tappa või üles osta,» ütleb noor Helme intervjuus Toomas Sildamile. Mida kostate?

Kostan, et ega Martin Helme pole kunagi lasknud oma sõnavõtte tõsiasjadest häirida.

18.07.2020 21.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto