Sisukord
Olümpia
Tänane leht
21.07.2020
Eesti Baltimaad soovivad näha USA vägesid enda pinnal (1) Värskas sai tasutud vana auvõlg (1) Kohtute avaandmete kärpimise kava tekitab segadust (1) Eesti lühiuudised Twitterit rünnati, maailm pääses kergelt (1) Eesti roheparteide probleemid: Kas ebaküps väärtusruum või puudulik kompetents? (29) Veider mutantrebane kemples kassiga (9) Majandus Pankrotilaine hirmus vanalinna söögikohapidajad paluvad linnalt üürileevendusi (6) Majanduse lühiuudised Sõnajalgade hammas tuuleturu suurtehingule ei hakanud Välismaa London peatas kahtlusaluste väljaandmise Hongkongile Ajaleht: Wirecardi tagaotsitav juht varjab end Moskvas Sitsiilia rannikul püütakse päästa võrku takerdunud kašelotti Välismaa lühiuudised Ratas on valmis ajaloo pikimaks ülemkoguks Trump ei pruugi kaotuse korral valimistulemusi aktsepteerida (5) Arvamus Juhtkiri: Macroni rusikahoop (4) Marica Lillemets: viirus ja Vana Toomas (11) Tõlkes leitud Eesti: pitsitab või loksub (1) Maarja Vaino: meie oskamatus luua monumente (20) 21.–23. juuli 1940: surmaotsus kuulutati välja (15) Kultuur Roki, õlle ja päikese pidu Käblikul Neuroosid ujuvad lõpuks alati pinnale? (7) Sport Poola kinnisvaraarendaja ja magusaärimees käivad Eestis rallit õppimas Sporditähed nõuavad murrangulist reeglimuudatust: see kuulub meie õiguste hulka (7) Tubakareklaam naaseb üha jõulisemalt ühele suurimale spordiareenile «Mind löödi nii palju, et ma ei jõudnud enam arvet pidada» (2) Bö ja teised laskesuusatipud said oma tahtmise Tervis Ülikool asub võitlusse enneaegse vananemisega Tervise lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Mind löödi nii palju, et ma ei jõudnud enam arvet pidada»

3 min lugemist
Pilt on illustratiivne. FOTO: Ute Grabowsky/photothek.net via www.imago-images.de/imago images/photothek/Scanpix

Reedel pidanuks süttima Tokyo olümpiamängude tuli. Koroona tõttu lükkusid 32. tiitlivõistlused aga aasta võrra edasi ning Inimõigusteorganisatsiooni Human Rights Watchi (HRW) sõnul on see Jaapanile tegelikult kingitus. Kuna nüüd on neil võimalik midagi ette võtta riigis väga levinud käitumismaneeri osas, mis tolereerib noorsportlaste vastast vägivalda.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nimelt avaldas HRW hiljuti 67-leheküljelise raporti, mille pealkirjaks oli – «I Was Hit So Many Times I Can't Count: Abuse of Child Athletes in Japan» ehk «Mind löödi nii palju, et ma ei jõudnud enam arvet pidada: lapssportlaste väärkohtlemine Jaapanis». Selles lahatakse tõusva päikese maal levinud ihunuhtlust, mida tuntakse «taibatsu» nime all, ning mis oleks igas euroopalikus riigis ammu juba seadusega keelatud. 

Kui Tokyo 2013. aastal olümpiamängude korraldajaks kandideeris, hakkasid internetiavarustes ringlema videod, kus oli näha, kuidas treenerid oma hoolealuseid peksavad. Kohalik olümpiakomitee (JOC) tegi seejärel oma atleetide seas uuringu, millest ilmnes, et koguni 10% neist on kogenud sportlasteel ähvardusi – nii füüsilisi kui ka verbaalseid.

20.07.2020 22.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto