Sisukord
Eesti
Tänane leht
21.07.2020
Eesti Baltimaad soovivad näha USA vägesid enda pinnal (1) Värskas sai tasutud vana auvõlg (1) Kohtute avaandmete kärpimise kava tekitab segadust (1) Eesti lühiuudised Twitterit rünnati, maailm pääses kergelt (1) Eesti roheparteide probleemid: Kas ebaküps väärtusruum või puudulik kompetents? (29) Veider mutantrebane kemples kassiga (9) Majandus Pankrotilaine hirmus vanalinna söögikohapidajad paluvad linnalt üürileevendusi (6) Majanduse lühiuudised Sõnajalgade hammas tuuleturu suurtehingule ei hakanud Välismaa London peatas kahtlusaluste väljaandmise Hongkongile Ajaleht: Wirecardi tagaotsitav juht varjab end Moskvas Sitsiilia rannikul püütakse päästa võrku takerdunud kašelotti Välismaa lühiuudised Ratas on valmis ajaloo pikimaks ülemkoguks Trump ei pruugi kaotuse korral valimistulemusi aktsepteerida (5) Arvamus Juhtkiri: Macroni rusikahoop (4) Marica Lillemets: viirus ja Vana Toomas (11) Tõlkes leitud Eesti: pitsitab või loksub (1) Maarja Vaino: meie oskamatus luua monumente (20) 21.–23. juuli 1940: surmaotsus kuulutati välja (15) Kultuur Roki, õlle ja päikese pidu Käblikul Neuroosid ujuvad lõpuks alati pinnale? (7) Sport Poola kinnisvaraarendaja ja magusaärimees käivad Eestis rallit õppimas Sporditähed nõuavad murrangulist reeglimuudatust: see kuulub meie õiguste hulka (7) Tubakareklaam naaseb üha jõulisemalt ühele suurimale spordiareenile «Mind löödi nii palju, et ma ei jõudnud enam arvet pidada» (2) Bö ja teised laskesuusatipud said oma tahtmise Tervis Ülikool asub võitlusse enneaegse vananemisega Tervise lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Twitterit rünnati, maailm pääses kergelt

3 min lugemist
Piret Perniku sõnul seisneb teine probleem selles, et häkkerite väitel maksti ligipääsu eest Twitteri töötajatele raha ja see ei ole firmas esimene selline juhtum. FOTO: Madis Veltman

Eelmisel kolmapäeval korraldati suhtlusvõrgustiku Twitter vastu küberrünnak, mille käigus kaaperdati 45 rahvusvaheliselt tuntud inimese ja ettevõtte kontod. NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse (CCD COE) teadur Piret Pernik sõnas Postimehe otsesaates, et rünnaku kahju oleks võinud olla palju suurem. «Selliste säutsudega on võimalik mõjutada aktsiaturge või eskaleerida poliitilisi konflikte,» nentis ta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Näiteks häkiti sisse miljardär Elon Muski, Microsofti kaasasutaja Bill Gatesi ja USA 44. presidendi Barack Obama säutsukontole. Kelmuse eesmärk oli kergeusklikelt raha välja petta. Häkitud kontodele pandi teade, et virtuaalrahas (bitcoin’ides) sooritatud ülekanne tagastatakse heategevuslikul eesmärgil kahekordselt. Tüssajatel õnnestus välja petta 120 000 euro väärtuses krüptoraha.

Kuidas Twitter kriisi haldamisega toime tuli?

Twitter oleks võinud paremini toimida, aga hea oli see, et nad kommunikeerisid juhtunut kohe ja efektiivselt. Tegu oli manipuleerimisskeemiga. Töötajate kaudu saadi juurdepääs majasisesele haldusvahendile ja selle kaudu võeti maha kahefaktoriline autentimine ning saadi kontode meiliaadressid. Negatiivne oli see, et säutse ei suudetud kiirelt maha võtta, see võttis aega mitu tundi.

20.07.2020 22.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto