Twitterit rünnati, maailm pääses kergelt

Piret Perniku sõnul seisneb teine probleem selles, et häkkerite väitel maksti ligipääsu eest Twitteri töötajatele raha ja see ei ole firmas esimene selline juhtum. FOTO: Madis Veltman

Eelmisel kolmapäeval korraldati suhtlusvõrgustiku Twitter vastu küberrünnak, mille käigus kaaperdati 45 rahvusvaheliselt tuntud inimese ja ettevõtte kontod. NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse (CCD COE) teadur Piret Pernik sõnas Postimehe otsesaates, et rünnaku kahju oleks võinud olla palju suurem. «Selliste säutsudega on võimalik mõjutada aktsiaturge või eskaleerida poliitilisi konflikte,» nentis ta.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Näiteks häkiti sisse miljardär Elon Muski, Microsofti kaasasutaja Bill Gatesi ja USA 44. presidendi Barack Obama säutsukontole. Kelmuse eesmärk oli kergeusklikelt raha välja petta. Häkitud kontodele pandi teade, et virtuaalrahas (bitcoin’ides) sooritatud ülekanne tagastatakse heategevuslikul eesmärgil kahekordselt. Tüssajatel õnnestus välja petta 120 000 euro väärtuses krüptoraha.

Kuidas Twitter kriisi haldamisega toime tuli?

Twitter oleks võinud paremini toimida, aga hea oli see, et nad kommunikeerisid juhtunut kohe ja efektiivselt. Tegu oli manipuleerimisskeemiga. Töötajate kaudu saadi juurdepääs majasisesele haldusvahendile ja selle kaudu võeti maha kahefaktoriline autentimine ning saadi kontode meiliaadressid. Negatiivne oli see, et säutse ei suudetud kiirelt maha võtta, see võttis aega mitu tundi.

20.07.2020 22.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto