Sisukord
Arvamus
Tänane leht
21.07.2020
Eesti Baltimaad soovivad näha USA vägesid enda pinnal (1) Värskas sai tasutud vana auvõlg (1) Kohtute avaandmete kärpimise kava tekitab segadust (1) Eesti lühiuudised Twitterit rünnati, maailm pääses kergelt (1) Eesti roheparteide probleemid: Kas ebaküps väärtusruum või puudulik kompetents? (29) Veider mutantrebane kemples kassiga (9) Majandus Pankrotilaine hirmus vanalinna söögikohapidajad paluvad linnalt üürileevendusi (6) Majanduse lühiuudised Sõnajalgade hammas tuuleturu suurtehingule ei hakanud Välismaa London peatas kahtlusaluste väljaandmise Hongkongile Ajaleht: Wirecardi tagaotsitav juht varjab end Moskvas Sitsiilia rannikul püütakse päästa võrku takerdunud kašelotti Välismaa lühiuudised Ratas on valmis ajaloo pikimaks ülemkoguks Trump ei pruugi kaotuse korral valimistulemusi aktsepteerida (5) Arvamus Juhtkiri: Macroni rusikahoop (4) Marica Lillemets: viirus ja Vana Toomas (11) Tõlkes leitud Eesti: pitsitab või loksub (1) Maarja Vaino: meie oskamatus luua monumente (20) 21.–23. juuli 1940: surmaotsus kuulutati välja (15) Kultuur Roki, õlle ja päikese pidu Käblikul Neuroosid ujuvad lõpuks alati pinnale? (7) Sport Poola kinnisvaraarendaja ja magusaärimees käivad Eestis rallit õppimas Sporditähed nõuavad murrangulist reeglimuudatust: see kuulub meie õiguste hulka (7) Tubakareklaam naaseb üha jõulisemalt ühele suurimale spordiareenile «Mind löödi nii palju, et ma ei jõudnud enam arvet pidada» (2) Bö ja teised laskesuusatipud said oma tahtmise Tervis Ülikool asub võitlusse enneaegse vananemisega Tervise lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Marica Lillemets: viirus ja Vana Toomas

2 min lugemist
  • Tallinna turismisektor on tugevasti kannatada saanud
  • Ettevõtjad ootavad linnalt soodustusi väliterrasside maksult
  • Lahendusele saab igaüks ka ise jõudumööda kaasa aidata
Marica Lillemets. FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Kui tavaliselt on Eesti turismist rääkides kõigil silme ees Tallinna vanalinna ummistavad turistide hordid, siis tänavu on teisiti. Suured ristluslaevad jäävad tulemata, vilkad jaapanlaste ja hiinlaste grupid olemata, vene keskklassi stiilipeod pidamata. Ja meie oma siseturist väisab pigem turismitalu või Riia linna, kui võtab ette ekskursiooni Tallinna. Aga vahelduseks võiks ju proovida. Tallinna kummituste tuur, kunstinäitused ja kultuuriväärtused, veel lahti olevate heade restoranide suvemenüüd – kõik tasub proovimist.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti majanduse tulu sõltub kahe kolmandiku osas välisnõudlusest ning turismis on selle osakaal veel võrratult suurem.

Mitu pealinna hotelli on juba pankroti välja kuulutanud, teiste seas legendaarne Palace. 1937. aastast pidevalt tegutsenud hotell sai paari aasta eest korralikult renoveeritud. Nüüd seisab see nukralt, vaadates Vabadussõja võidusambale oma pesemata akende ja peatunud elurütmiga.

20.07.2020 22.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto