Sisukord
Sport
Tänane leht
21.07.2020
Eesti Baltimaad soovivad näha USA vägesid enda pinnal (1) Värskas sai tasutud vana auvõlg (1) Kohtute avaandmete kärpimise kava tekitab segadust (1) Eesti lühiuudised Twitterit rünnati, maailm pääses kergelt (1) Eesti roheparteide probleemid: Kas ebaküps väärtusruum või puudulik kompetents? (29) Veider mutantrebane kemples kassiga (9) Majandus Pankrotilaine hirmus vanalinna söögikohapidajad paluvad linnalt üürileevendusi (6) Majanduse lühiuudised Sõnajalgade hammas tuuleturu suurtehingule ei hakanud Välismaa London peatas kahtlusaluste väljaandmise Hongkongile Ajaleht: Wirecardi tagaotsitav juht varjab end Moskvas Sitsiilia rannikul püütakse päästa võrku takerdunud kašelotti Välismaa lühiuudised Ratas on valmis ajaloo pikimaks ülemkoguks Trump ei pruugi kaotuse korral valimistulemusi aktsepteerida (5) Arvamus Juhtkiri: Macroni rusikahoop (4) Marica Lillemets: viirus ja Vana Toomas (11) Tõlkes leitud Eesti: pitsitab või loksub (1) Maarja Vaino: meie oskamatus luua monumente (20) 21.–23. juuli 1940: surmaotsus kuulutati välja (15) Kultuur Roki, õlle ja päikese pidu Käblikul Neuroosid ujuvad lõpuks alati pinnale? (7) Sport Poola kinnisvaraarendaja ja magusaärimees käivad Eestis rallit õppimas Sporditähed nõuavad murrangulist reeglimuudatust: see kuulub meie õiguste hulka (7) Tubakareklaam naaseb üha jõulisemalt ühele suurimale spordiareenile «Mind löödi nii palju, et ma ei jõudnud enam arvet pidada» (2) Bö ja teised laskesuusatipud said oma tahtmise Tervis Ülikool asub võitlusse enneaegse vananemisega Tervise lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Poola kinnisvaraarendaja ja magusaärimees käivad Eestis rallit õppimas

5 min lugemist
Juhendaja ees, õpilased taga: Egon Kaur aitab Mikolaj Kempat (vasakul) ja Marcin Szejat. Pilt on tehtud mai lõpus, mil mehed olid tulnud paariks päevaks Lõuna-Eestisse oma rallioskusi arendama. FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Lugu sellest, kuidas ristusid Poola rallisõitja Mikolaj Kempa ja eestlase Egon Kauri teed, sai alguse 2008. aastal. «Minu kodulinnas toimus üks võistlus, kuhu tuli osalema Anre Saks. Olime varem mõnikord samas klassis kihutanud ning Anre jäi pärast rallit sinna ja veetsime mõnusalt aega,» alustab roolikeeraja meenutust.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kaheksa aastat hiljem, olles teinud rallisõidus viieaastase pausi (vt lisalugu), kirjutas Kempa Saksale, et soovib ala juurde naasta. «Küsisin, mida arvab Anre Eesti võistlustest. Ta soovitas Lõuna-Eesti või Liepaja rallit ning aitas mul tiimi otsida.»

Kinnisvaraarendaja Kempa, kes sõidab alates mullusest koos perekonnaga magusäri ajava Marcin Szejaga, lõi 2016. aastal käed Läti võistkonna Neiksans Rally Spordiga. Liepaja võistlus lõppes aga tõsise väljasõiduga, pärast mida võttis 36-aastane poolakas taas Saksaga ühendust.

«Ütlesin, et mul on abi vaja, sest legend ja sõidutehnika polnud paigas,» meenutab Kempa. «Kihutasin täisgaasiga ja lõbutsesin ega mõelnud eriti. Poolas pole see halb, kuna sealsed teed pole nii nõudlikud kui Eestis ja Lätis. Sa võidad, kui jalga gaasipedaalilt ei tõsta.»

Arvas, et teab pärast ühte trenni kõike

Saks suunas Kempa Kauri juurde, kes jätkab aktiivselt rallisõiduga ning juhib omanimelist tiimi Kaur Motorsport. Lisaks autohooldusele ja -rendile pakub ta soovijatele koolitusi ja õpetussõnu, alates sõitmisest ja rajalegendi kirjutamisest, lõpetades füüsilise ettevalmistusega.

Kempa sõnul ütles Saks, et kui ta suudab kuulata ja arvesse võtta, mida Kaur talle ütleb, areneb ta sõitjana kindlasti. «Kirjutasin Egonile ja 2017. aastal enne Sarma rallit harjutasime rajaga tutvumist. Mulle meeldis see, tegime legendis mõned uuendused ja näitasime, kuidas suudame lühikese ajaga rajamärkmeid parandada. Pärast ühte treeningut arvasin, et tean nüüd kõike, aga sõitsin jälle välja,» lausub poolakas ja hakkab naerma.

20.07.2020 22.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto