Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
23.07.2020
Eesti Kaitsevägi sai kergemad ja täpsemad automaadid (11) Uue hipodroomi ehitus edeneb jõudsalt Eesti lühiuudised (1) Laenamise piir võiks olla 20 protsenti SKTst (14) Võimude öine reid tekitas rahulikele hipidele hingetrauma (52) Ärimees müüb uhket kodu Majandus Väärismetallid säravad – hõbe viimase kuue aasta, kuld pea ajaloo kalleim Majanduse lühiuudised Välismaa Kremli valearvestus õhutab Kaug-Idas proteste (8) Saksa meestepartei kavandab sookvooti (5) Välismaa lühiuudised Malta ajakirjaniku mõrva vahendaja leiti läbilõigatud kõriga USA käskis Hiinal sulgeda Houstoni konsulaadi Uruguay suutis hädas naabrite kiuste viiruse seljatada (3) Arvamus Juhtkiri: Antsla hipilaagri saaga (2) Kaido Veski: vaateid Ida-Virumaalt (1) Vladimir Juškin: Kas Eestit püütakse finlandiseerida? (11) Jaan Kivistik: talu nimetus vajab kaitset (5) 23. juuni 1940: USA valitsus keeldus tunnustamast Balti riikide okupeerimist (16) Kultuur Käsmus valmib eesti väärtfilmi uusversioon Kunsti väljakutse mehele ja naisele Sport Spordi lühiuudised Eesti rallisõitjad loodavad ühisrahastuse toel startida kodusel MM-etapil Miljoni dollari küsimus: miks vireleb naiste mitmevõistlus Eestis? (1) Maa Elu Piimatootja: kuni ukrainlaste tööleasumiseni pean ise lüpsma (19) Internet on nii mõneski kohas luksuskaup (16) Nädala mõte: kes otsib, see naudib! Esimesed musta pässiku istandused läksid oodatust kiiremini kasvama Pealinnast pagenu puhub Valgas ettevõttele elu sisse (1) Suvine seiklus ümber Võrtsjärve läheb aina paremaks Murakad nõuavad verd, higi ja pisaraid (2) Ilmajutt: „Pilvede värvid” Looduslik pune on vastupidavam ja mahedama mekiga Praegu tuleb hoolt kanda järgmise saagi eest Maalekolimine viis tšillikasvatuseni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pealinnast pagenu puhub Valgas ettevõttele elu sisse

3 min lugemist
Kõigile, kes arvavad, et elu on vaid Tallinnas, kinnitab Lõkov, et nii see ei ole. Internetiseerunud maailmas pole vahet, kas tootmine on Ülemiste linnakus või Valgas. FOTO: 4 × Martin Lõkov

Kui kümmekond aastat ehk peaaegu kogu täiskasvanuelu pealinnas elanud ja turunduses töötanud Martin Lõkov paar aastat tagasi oma senist käekäiku vaagis, polnud ta tehtuga sugugi rahul.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

„Kas ma tahan terve elu inimesi veenda ja müüa neile asju, mida neil tegelikult vaja ei ole?” leidis ta end mõtlemast. „Ei taha! Kas tahan suures linnas tiirutada tööde ja koolide rägastikus kui orav rattas? Ei, kohe kindlasti ei taha!”

Tagasi Valka

Nii pakkiski terve elu joonistanud ja joonestanud, Tartu ülikoolis keskkonnateadust ja Tallinna kunstiakadeemias tootedisaini õppinud Lõkov kolm aastat tagasi pealinna elu kokku ja kolis Eesti teise serva kodulinna Valka tagasi.

„Elu jooksis ummikusse ja mulle oli täielikku muutust vaja,” põhjendas ta. „Tahtsin teha seda, mida süda sees ütles. Jah, teadsin, et see saab olema paras takistuste jada, kuid kui raskused saavad ületatud, seda suurem on rahulolu.”

Nüüd, 2020. aasta suvel võib ta enda kohta öelda alustav ettevõtja.

22.07.2020 24.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto