Sisukord
Maa Elu
Postimees
23.07.2020
Eesti Kaitsevägi sai kergemad ja täpsemad automaadid (11) Uue hipodroomi ehitus edeneb jõudsalt Eesti lühiuudised (1) Laenamise piir võiks olla 20 protsenti SKTst (14) Võimude öine reid tekitas rahulikele hipidele hingetrauma (52) Ärimees müüb uhket kodu Majandus Väärismetallid säravad – hõbe viimase kuue aasta, kuld pea ajaloo kalleim Majanduse lühiuudised Välismaa Kremli valearvestus õhutab Kaug-Idas proteste (8) Saksa meestepartei kavandab sookvooti (5) Välismaa lühiuudised Malta ajakirjaniku mõrva vahendaja leiti läbilõigatud kõriga USA käskis Hiinal sulgeda Houstoni konsulaadi Uruguay suutis hädas naabrite kiuste viiruse seljatada (3) Arvamus Juhtkiri: Antsla hipilaagri saaga (2) Kaido Veski: vaateid Ida-Virumaalt (1) Vladimir Juškin: Kas Eestit püütakse finlandiseerida? (11) Jaan Kivistik: talu nimetus vajab kaitset (5) 23. juuni 1940: USA valitsus keeldus tunnustamast Balti riikide okupeerimist (16) Kultuur Käsmus valmib eesti väärtfilmi uusversioon Kunsti väljakutse mehele ja naisele Sport Spordi lühiuudised Eesti rallisõitjad loodavad ühisrahastuse toel startida kodusel MM-etapil Miljoni dollari küsimus: miks vireleb naiste mitmevõistlus Eestis? (1) Maa Elu Piimatootja: kuni ukrainlaste tööleasumiseni pean ise lüpsma (19) Internet on nii mõneski kohas luksuskaup (16) Nädala mõte: kes otsib, see naudib! Esimesed musta pässiku istandused läksid oodatust kiiremini kasvama Pealinnast pagenu puhub Valgas ettevõttele elu sisse (1) Suvine seiklus ümber Võrtsjärve läheb aina paremaks Murakad nõuavad verd, higi ja pisaraid (2) Ilmajutt: „Pilvede värvid” Looduslik pune on vastupidavam ja mahedama mekiga Praegu tuleb hoolt kanda järgmise saagi eest Maalekolimine viis tšillikasvatuseni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suvine seiklus ümber Võrtsjärve läheb aina paremaks

6 min lugemist
Tarvastu poldril avanes vaatepilt mõnusast Eesti suvest. FOTO: Sigrid Koorep

"Milline suurepärane seiklus,” mõtisklen, kui autonina Võrtsjärve-äärsetele teedele seame: ridamisi huvitavaid paiku pluss hulk suplusvõimalusi, mis südasuvisel päeval eriti kosutavad.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

„Võrtsjärve tiir – meil on igal aastal külastajaid, kes teevad selle jalgrattaga, osa paadiga ja muidugi paljud autoga,” ütles Oiu sadama kapten Anmar Pihlak. „See on jalgratta jaoks paras kaks päeva, paadi jaoks ka kaks ja autoga üks. Umbes 120 kilomeetrit mööda maad minna.”

Kuigi Võrtsjärv on oma potentsiaali viimaste aastatega tõstnud, saaks seda hea turismimarsruudina kapteni sõnul veelgi enam kasutada ja välja tuua konkreetseid kohti ning muidugi peaks tegevus hõlmama veeturismi.

Ent ka praegu pole keeruline järveveele saada. Tasub veidi eeltööd teha ja paadid, kanuud ja muud atraktsioonid juba ootavad.

Pihlaku sõnul tasuks ringiga alustada Jõesuust Võrtsjärve külastuskeskuse juurest. Saab kohe kaardid ja info kaasa ning tasuta parkida, nii et alustamiseks igati hea koht.

Samas saab külastuskeskuse juures kohe suvitamisega algust teha, sest telkimisala on olemas. Ent ümber järve on ka mitu turismitalu.

22.07.2020 24.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto