Sisukord
Maa Elu
Postimees
23.07.2020
Eesti Kaitsevägi sai kergemad ja täpsemad automaadid (11) Uue hipodroomi ehitus edeneb jõudsalt Eesti lühiuudised (1) Laenamise piir võiks olla 20 protsenti SKTst (14) Võimude öine reid tekitas rahulikele hipidele hingetrauma (52) Ärimees müüb uhket kodu Majandus Väärismetallid säravad – hõbe viimase kuue aasta, kuld pea ajaloo kalleim Majanduse lühiuudised Välismaa Kremli valearvestus õhutab Kaug-Idas proteste (8) Saksa meestepartei kavandab sookvooti (5) Välismaa lühiuudised Malta ajakirjaniku mõrva vahendaja leiti läbilõigatud kõriga USA käskis Hiinal sulgeda Houstoni konsulaadi Uruguay suutis hädas naabrite kiuste viiruse seljatada (3) Arvamus Juhtkiri: Antsla hipilaagri saaga (2) Kaido Veski: vaateid Ida-Virumaalt (1) Vladimir Juškin: Kas Eestit püütakse finlandiseerida? (11) Jaan Kivistik: talu nimetus vajab kaitset (5) 23. juuni 1940: USA valitsus keeldus tunnustamast Balti riikide okupeerimist (16) Kultuur Käsmus valmib eesti väärtfilmi uusversioon Kunsti väljakutse mehele ja naisele Sport Spordi lühiuudised Eesti rallisõitjad loodavad ühisrahastuse toel startida kodusel MM-etapil Miljoni dollari küsimus: miks vireleb naiste mitmevõistlus Eestis? (1) Maa Elu Piimatootja: kuni ukrainlaste tööleasumiseni pean ise lüpsma (19) Internet on nii mõneski kohas luksuskaup (16) Nädala mõte: kes otsib, see naudib! Esimesed musta pässiku istandused läksid oodatust kiiremini kasvama Pealinnast pagenu puhub Valgas ettevõttele elu sisse (1) Suvine seiklus ümber Võrtsjärve läheb aina paremaks Murakad nõuavad verd, higi ja pisaraid (2) Ilmajutt: „Pilvede värvid” Looduslik pune on vastupidavam ja mahedama mekiga Praegu tuleb hoolt kanda järgmise saagi eest Maalekolimine viis tšillikasvatuseni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Praegu tuleb hoolt kanda järgmise saagi eest

4 min lugemist
Pärast saagikoristust tuleb eemaldada maasikataimedelt kõik lehed ja tütartaimed. Lehed eemaldatakse, et pärssida haiguste levikut ja kui taimede paljundamise soovi ei ole, pole mõtet tütartaimi kasvama jätta. FOTO: Shutterstock

Alles rõõmustasime esimeste maasikate üle ja juba on see üürike aeg läbi. Et järgmisel aastalgi saaks maasikaid noppida, peab praegu taimede eest hoolt kandma.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pärast saagikoristust tuleb eemaldada maasikataimedelt kõik lehed ja tütartaimed. Lehed eemaldatakse, et pärssida haiguste levikut ja kui taimede paljundamise soovi ei ole, pole mõtet tütartaimi kasvama jätta. Pärast viljade suureks kasvatamist hakkab taimgi valmistuma järgmiseks aastaks, eelkõige tulevaseks saagiks. Haigestunud pealsete ­mahalõikamine ja kurnavate ­tütartaimede eemaldamine loob taimele selleks head tingimused. Suve keskel eemaldatud lehtede asemele kasvavad sügiseks uued terved lehed, mis talvituvad ja jätkavad järgmisel aastal kasvu.

Suuremates istandikes maasikate maapealne osa niidetakse, kuid koduaias tuleb kasutada kääre. Samas tuleb tähele panna, et ei vigastataks kasvupunga, mis paikneb puhmiku keskel ja millest arenevad uued lehed. Vanad haiged lehed tuleks põletada. Pigem vältida komposteerimist, sest nii võivad haigustekitajad kompostmullaga aeda tagasi kanduda.

Maasikad põlema

Kui kasvatada maasikaid põhumultšil, saab pärast saagikoristust põhu üles rehitseda, kuivada lasta ning tuulevaikse ilmaga ja kõiki ohutusnõudeid jälgides taimede maapealne osa koos põhuga põletada. Sealjuures peab põhk tõesti olema kuiv, et põlemine toimuks kiiresti ja tuli ei jääks hõõguma.

22.07.2020 24.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto