Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
23.07.2020
Eesti Kaitsevägi sai kergemad ja täpsemad automaadid (11) Uue hipodroomi ehitus edeneb jõudsalt Eesti lühiuudised (1) Laenamise piir võiks olla 20 protsenti SKTst (14) Võimude öine reid tekitas rahulikele hipidele hingetrauma (52) Ärimees müüb uhket kodu Majandus Väärismetallid säravad – hõbe viimase kuue aasta, kuld pea ajaloo kalleim Majanduse lühiuudised Välismaa Kremli valearvestus õhutab Kaug-Idas proteste (8) Saksa meestepartei kavandab sookvooti (5) Välismaa lühiuudised Malta ajakirjaniku mõrva vahendaja leiti läbilõigatud kõriga USA käskis Hiinal sulgeda Houstoni konsulaadi Uruguay suutis hädas naabrite kiuste viiruse seljatada (3) Arvamus Juhtkiri: Antsla hipilaagri saaga (2) Kaido Veski: vaateid Ida-Virumaalt (1) Vladimir Juškin: Kas Eestit püütakse finlandiseerida? (11) Jaan Kivistik: talu nimetus vajab kaitset (5) 23. juuni 1940: USA valitsus keeldus tunnustamast Balti riikide okupeerimist (16) Kultuur Käsmus valmib eesti väärtfilmi uusversioon Kunsti väljakutse mehele ja naisele Sport Spordi lühiuudised Eesti rallisõitjad loodavad ühisrahastuse toel startida kodusel MM-etapil Miljoni dollari küsimus: miks vireleb naiste mitmevõistlus Eestis? (1) Maa Elu Piimatootja: kuni ukrainlaste tööleasumiseni pean ise lüpsma (19) Internet on nii mõneski kohas luksuskaup (16) Nädala mõte: kes otsib, see naudib! Esimesed musta pässiku istandused läksid oodatust kiiremini kasvama Pealinnast pagenu puhub Valgas ettevõttele elu sisse (1) Suvine seiklus ümber Võrtsjärve läheb aina paremaks Murakad nõuavad verd, higi ja pisaraid (2) Ilmajutt: „Pilvede värvid” Looduslik pune on vastupidavam ja mahedama mekiga Praegu tuleb hoolt kanda järgmise saagi eest Maalekolimine viis tšillikasvatuseni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maalekolimine viis tšillikasvatuseni

3 min lugemist
Sten ja Anett Kallari kolisid Peipsi äärde kaks aastat tagasi ja isegi kui last peab 20 kilomeetri kaugusele lasteaeda viima, ei ole nad maal elamisest tüdinenud. FOTO: Tiit Efert

Tšillid muutuvad aina populaarsemaks ning tuliste kaunade kasvatajaid ja väärindajaid leiab üle Eesti. Üks neist on Põlvamaal tegutsev Peipsi Pipar.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti kagunurgas Meeksi külas Peipsi järve ja Lämmijärve kohtumispaigas asuvas majapidamises kasvatavad Sten ja Anett Kallari neljas kasvuhoones tšillit, millest valmistavad särtsakate elamuste armastajatele kastmeid ja moose.

Töötu abiraha eest kasvuhooned

Anett ja Sten tutvusid Tallinnas, mõnda aega elati Tartus, aga siis sai linnas elamisest villand. Noor pere ostis majapidamise Meeksi külla 2018. aastal. Paika tunti hästi, sest Sten on sealtkandist pärit. Esialgu jätkas Sten Meeksilt Tartusse tööle käimist, ent ta tunnistab, et iga ots võttis kõhedaks. „Ülenurmeni on 55 kilomeetrit ja metsloomi on siinkandis palju,” selgitas ta.

Anett hakkas maal olles kodusena tegevust otsima. Ta surfas internetis, jõudis tšilliseemneteni ja tegi esimesed ostud. „Kõik ümberringi tänitasid, et millega sa tegeled,” meenutas Anett. Sten ei söönud sel ajal tšillit üldse. Ega Anettki polnud eriline asjatundja, sest esimese seemnevaliku tegi ta arvutiekraanil nähtud piltide ehk tšillikaunade välimuse järgi.

Töötu abiraha eest ostis ta kaks kasvuhoonet.

22.07.2020 24.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto