Sisukord
Maa Elu
Postimees
23.07.2020
Eesti Kaitsevägi sai kergemad ja täpsemad automaadid (11) Uue hipodroomi ehitus edeneb jõudsalt Eesti lühiuudised (1) Laenamise piir võiks olla 20 protsenti SKTst (14) Võimude öine reid tekitas rahulikele hipidele hingetrauma (52) Ärimees müüb uhket kodu Majandus Väärismetallid säravad – hõbe viimase kuue aasta, kuld pea ajaloo kalleim Majanduse lühiuudised Välismaa Kremli valearvestus õhutab Kaug-Idas proteste (8) Saksa meestepartei kavandab sookvooti (5) Välismaa lühiuudised Malta ajakirjaniku mõrva vahendaja leiti läbilõigatud kõriga USA käskis Hiinal sulgeda Houstoni konsulaadi Uruguay suutis hädas naabrite kiuste viiruse seljatada (3) Arvamus Juhtkiri: Antsla hipilaagri saaga (2) Kaido Veski: vaateid Ida-Virumaalt (1) Vladimir Juškin: Kas Eestit püütakse finlandiseerida? (11) Jaan Kivistik: talu nimetus vajab kaitset (5) 23. juuni 1940: USA valitsus keeldus tunnustamast Balti riikide okupeerimist (16) Kultuur Käsmus valmib eesti väärtfilmi uusversioon Kunsti väljakutse mehele ja naisele Sport Spordi lühiuudised Eesti rallisõitjad loodavad ühisrahastuse toel startida kodusel MM-etapil Miljoni dollari küsimus: miks vireleb naiste mitmevõistlus Eestis? (1) Maa Elu Piimatootja: kuni ukrainlaste tööleasumiseni pean ise lüpsma (19) Internet on nii mõneski kohas luksuskaup (16) Nädala mõte: kes otsib, see naudib! Esimesed musta pässiku istandused läksid oodatust kiiremini kasvama Pealinnast pagenu puhub Valgas ettevõttele elu sisse (1) Suvine seiklus ümber Võrtsjärve läheb aina paremaks Murakad nõuavad verd, higi ja pisaraid (2) Ilmajutt: „Pilvede värvid” Looduslik pune on vastupidavam ja mahedama mekiga Praegu tuleb hoolt kanda järgmise saagi eest Maalekolimine viis tšillikasvatuseni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Internet on nii mõneski kohas luksuskaup

5 min lugemist
Hanguv ja lausa olematu internet on üleüldine probleem, mille üle kurdavad ettevõtjad vaat et igas Eesti nurgas. FOTO: Shutterstock

Paarkümmend aastat tagasi viskasid irvhambad nalja mobiilioperaatori üle, kes vedavat oma kliente levialasse, kust nad helistada saavad. Aastad on kulunud, Eestist on saanud tunnustatud e-riik, kuid väljasõidud levialasse on endiselt paljude ettevõtjate ja netikasutajate jaoks igapäevane asi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kummalisel kombel ei puuduta taoline probleem vaid eraldatud metsakülasid, kus võib ehk loogilisekski pidada, et ühelgi mobiilioperaatoril pole motivatsiooni pingutada paarikümne netitarbija pärast. Tegelikult aga on hanguv ja lausa olematu internet üleüldine probleem, mille üle kurdavad ettevõtjad vaat et igas Eesti nurgas. Ja seda ajal, kus aina enam tööd tehakse üle interneti kaugtööna.

Kiiret internetti annab otsida

Ylle Tampere töötab kodukontoris kas Tallinnas Nõmmel või Saaremaal. Tema töö on tegeleda videote ja piltidega. Mõistagi on kiire internet sellises töös peamine. Aga kiiret netti pole – ei Nõmmel, ei Saaremaal ega ka Arukülas, kus Ylle varem elas.

„Eelmisel aastal oli Saaremaal mobiilne nett selline, et see küll venis, kuid midagi otseselt tegemata ei jäänud. Tele 2st öeldi, et olemegi leviaugus ja midagi seal ei levi,” kirjeldas ta. „Nõmmel pandi meile valguskaabel, aga Telia andmeside lihtsalt ei toimi nii nagu vaja. Peaks olema valguskaabliga välkkiire, aga on nii aeglane, et tööd teha ei saa. Oleme vahetanud ruuterit, paketti, aga tuleb vihm ja kõik venib.”

Tampere ütles, et muidugi on ka teenusepakkujaga räägitud, aga lahendust pole.

22.07.2020 24.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto