Sisukord
Arter
Postimees
25.07.2020
Eesti Tartus ja Jõhvis viiakse kainenema vanglasse Eesti lühiuudised Vesinikupööret enam ei väära (20) Allatulistatud Vene lennuki laskur jäi ilmselt ellu (3) Steriilne elukeskkond ei sobi rahvuslinnule (6) Majandus Koroonaviirus lõi pensionifondide edetabeli segamini (4) Nestest sai koroonakriisi ja naftasõja üllatav võitja Välismaa Haredi juudid televiisorit ei vaata Välismaa lühiuudised Britid ja EL liiguvad valulise lahutuse poole Islamipalvus Hagia Sophias Arvamus Juhtkiri: me peame rääkima vesinikust (6) Aleksei Lotman: kliimaneutraalsuse poole – koperdades või kindalt? (4) Kroonilise häda haavad avanesid (7) Idealisti pidupäev (7) Tandem hakkas lõpuks tööle (2) Araabia maailma lootus (1) Sport Thierry Neuville: kodune MM-ralli oleks unistuse täitumine (1) Vormelimeedia: F1-sari naaseb riiki, kus sõideti viimati 24 aastat tagasi Tänak aitab Hyundail Itaalias ajalugu teha Spordi lühiuudised Spordimaailma maagilised arvud alustades 3 ja lõpetades 99ga (1) Jaanus Kriiski kolumn. «Korvpalliromaani» pärand ehk meenutades Illmar Kullamit Merendus Sinilipp jõuab Eesti sadamatesse järgmisel kevadel Merenduse lühiuudised Arter Lauri Saatpalu: Eks nüüd on eluks ajaks teada, et kaks laksu on käinud, kolmandale järgneb disklahv (6) Kodukohvikud: massid möllavad, isu ei kahane Edevus, pahe või voorus? (1) Kuidas me matkakaaslast päästsime ja kivide salakavaluse paljastasime Mere- ja mäluretk iidsesse Turusse Uus sadam tähendab kapteneile eksameid Isad, pojad ja kiiruskatsed Olümpia-Vigrist sai martsipan ja küpsised Tuuletunnelis disainitud traktor. Kaks KTMi sõiduproovis, mõlemad kisuvad metsa poole Muutunud ilma kombed ja (kultuuri)kohad (2) Eesti oma miniseelik – nutikaim kogu ilma peal Meelelahutus Koomiks Sudoku

Muutunud ilma kombed ja (kultuuri)kohad

3 min lugemist
Ben Ezra sünagoogi virtuaaltuuri pildile on jäänud silt, et pilditastamine ja filmimine on keelatud. FOTO: Fotod Ekraanikuvad

Pandeemia kihutab üle ilmapalli ja on kaasa toonud mitmeidki muutusi meie harjumustes. Ka meelelahutuse ja kultuuri nautimise osas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mõnigi neist uutest võimalustest on tegelikult väga äge või lihtsalt valikuid rikastav. Esimene suur virtuaalkultuuri vaimustus on tänaseks üle läinud. Eks nüüd hakkavadki settima ja esile kerkima need, kelle juurde internetipubliku huvi on pidama jäänud. Praegu veel antakse võimalusi tasuta nautida kõike seda, mille nautimiseks alles hiljuti lennati teistele maadele. Muutunud maailmas püüame läbi saada nii, nagu see on parajasti võimalik. Kuna oma silm on kuningas ja kõrv kuninganna, siis kunagi lähitulevikus me lendame taas ja vaatame oma silmaga ja kuulame oma kõrvaga. Paneme peenemad rõivad selga, oleme jälle inimeste, helide, maitsete ja lõhnade keskel. Aga seniks – näpud klahvidele.

Yalla-yalla – Egiptuse pühakojad ja hauakambrid ootavad

Egiptuse turismiamet koostöös Harvardi ülikooliga tegi võimalikuks viie kultuuriväärtuse virtuaalsed külastused. Hauakambrite juures on ka täiendavat infot, pühakojad on niisama silmailu.

Üles on need võetud Matterporti lahendusega. Ümber oma telje keerlev kaamera võtab sekundis üles miljoneid punkte ja jäädvustab need detailipeensusega. Ruumidest tehakse ka nn nukumaja – ruumiline mudel, mille kaudu saad siseneda soovitud kohta ning kus on objekt ruumiliselt näha.

24.07.2020 27.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto