Sisukord
Kultuur
Postimees
23.07.2020
Eesti Kaitsevägi sai kergemad ja täpsemad automaadid (11) Uue hipodroomi ehitus edeneb jõudsalt Eesti lühiuudised (1) Laenamise piir võiks olla 20 protsenti SKTst (14) Võimude öine reid tekitas rahulikele hipidele hingetrauma (52) Ärimees müüb uhket kodu Majandus Väärismetallid säravad – hõbe viimase kuue aasta, kuld pea ajaloo kalleim Majanduse lühiuudised Välismaa Kremli valearvestus õhutab Kaug-Idas proteste (8) Saksa meestepartei kavandab sookvooti (5) Välismaa lühiuudised Malta ajakirjaniku mõrva vahendaja leiti läbilõigatud kõriga USA käskis Hiinal sulgeda Houstoni konsulaadi Uruguay suutis hädas naabrite kiuste viiruse seljatada (3) Arvamus Juhtkiri: Antsla hipilaagri saaga (2) Kaido Veski: vaateid Ida-Virumaalt (1) Vladimir Juškin: Kas Eestit püütakse finlandiseerida? (11) Jaan Kivistik: talu nimetus vajab kaitset (5) 23. juuni 1940: USA valitsus keeldus tunnustamast Balti riikide okupeerimist (16) Kultuur Käsmus valmib eesti väärtfilmi uusversioon Kunsti väljakutse mehele ja naisele Sport Spordi lühiuudised Eesti rallisõitjad loodavad ühisrahastuse toel startida kodusel MM-etapil Miljoni dollari küsimus: miks vireleb naiste mitmevõistlus Eestis? (1) Maa Elu Piimatootja: kuni ukrainlaste tööleasumiseni pean ise lüpsma (19) Internet on nii mõneski kohas luksuskaup (16) Nädala mõte: kes otsib, see naudib! Esimesed musta pässiku istandused läksid oodatust kiiremini kasvama Pealinnast pagenu puhub Valgas ettevõttele elu sisse (1) Suvine seiklus ümber Võrtsjärve läheb aina paremaks Murakad nõuavad verd, higi ja pisaraid (2) Ilmajutt: „Pilvede värvid” Looduslik pune on vastupidavam ja mahedama mekiga Praegu tuleb hoolt kanda järgmise saagi eest Maalekolimine viis tšillikasvatuseni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Käsmus valmib eesti väärtfilmi uusversioon

4 min lugemist
Võtted käsitööpoes. Vasakult: Helgi Sallo, Neeme Kuningas ja Epp Ojalill. FOTO: Anna Kaarma

Eesti filmiklassika varamusse kuuluvast teosest, 1966. aastal esilinastunud «Ühe suve akvarellidest», valmib peagi ajakohastatud uusversioon. Filmivõtted toimuvad järgmisel suvel, mil peaosatäitja Helgi Sallo tähistab oma 80 aasta juubelit ning «Ühe suve akvarellide» esilinastusest möödub 55 aastat.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Ühe suve akvarellid» valmis Lilli Prometi novellide ainetel Eesti Telefilmi toodanguna 1966. aastal režissöör Virve Aruoja käe all. Filmivõtted toimusid toona peamiselt Käsmus ning osalt ka teistes lähedal asuvates külades.

Filmi uusversiooni idee eestvedajaks on lavastaja Neeme Kuningas, kelle juhendamisel filmiti möödunud nädalavahetusel Käsmus ka esimesed klipid uue filmi treileri tarbeks.

Neeme Kuninga sõnul ei ole plaanis teha algsest «Ühe suve akvarellidest» copy-paste-koopiat, kus kõik dialoogid ja sisu oleksid samad. Korraldusmeeskonna ambitsioon on luua samast filmist täiesti uus versioon, mis suhtuks samas suure lugupidamisega Lilli Prometi jutustuse lihtsavõitu narratiivi ja karakterite süsteemi, mis on algse filmisüžee alusmaterjal.

Uus film saab olema kindlasti nüüdisaegne ning räägib sellest, milline on Käsmu täna. «Aga see sild uue ja vana vahel on päris tugev, kuigi paljud asjad on ajas teisenenud,» märkis Kuningas, lisades, et ka neile, kellele on filmi esmaversioon eriliselt armas ja kes teab selle iga episoodi peast, pakub uus film kindlasti äratundmisrõõmu.

Uusversioon on plaanitud filmida tervenisti Käsmu külas ning toonase mustvalge versiooni asemel luuakse uus film nüüdisaegse ja värvilisena.

22.07.2020 24.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto