Sisukord
Arter
Postimees
25.07.2020
Eesti Tartus ja Jõhvis viiakse kainenema vanglasse Eesti lühiuudised Vesinikupööret enam ei väära (20) Allatulistatud Vene lennuki laskur jäi ilmselt ellu (3) Steriilne elukeskkond ei sobi rahvuslinnule (6) Majandus Koroonaviirus lõi pensionifondide edetabeli segamini (4) Nestest sai koroonakriisi ja naftasõja üllatav võitja Välismaa Haredi juudid televiisorit ei vaata Välismaa lühiuudised Britid ja EL liiguvad valulise lahutuse poole Islamipalvus Hagia Sophias Arvamus Juhtkiri: me peame rääkima vesinikust (6) Aleksei Lotman: kliimaneutraalsuse poole – koperdades või kindalt? (4) Kroonilise häda haavad avanesid (7) Idealisti pidupäev (7) Tandem hakkas lõpuks tööle (2) Araabia maailma lootus (1) Sport Thierry Neuville: kodune MM-ralli oleks unistuse täitumine (1) Vormelimeedia: F1-sari naaseb riiki, kus sõideti viimati 24 aastat tagasi Tänak aitab Hyundail Itaalias ajalugu teha Spordi lühiuudised Spordimaailma maagilised arvud alustades 3 ja lõpetades 99ga (1) Jaanus Kriiski kolumn. «Korvpalliromaani» pärand ehk meenutades Illmar Kullamit Merendus Sinilipp jõuab Eesti sadamatesse järgmisel kevadel Merenduse lühiuudised Arter Lauri Saatpalu: Eks nüüd on eluks ajaks teada, et kaks laksu on käinud, kolmandale järgneb disklahv (6) Kodukohvikud: massid möllavad, isu ei kahane Edevus, pahe või voorus? (1) Kuidas me matkakaaslast päästsime ja kivide salakavaluse paljastasime Mere- ja mäluretk iidsesse Turusse Uus sadam tähendab kapteneile eksameid Isad, pojad ja kiiruskatsed Olümpia-Vigrist sai martsipan ja küpsised Tuuletunnelis disainitud traktor. Kaks KTMi sõiduproovis, mõlemad kisuvad metsa poole Muutunud ilma kombed ja (kultuuri)kohad (2) Eesti oma miniseelik – nutikaim kogu ilma peal Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edevus, pahe või voorus?

3 min lugemist
Jaanus Kangur FOTO: Erakogu

Eesti mees võiks edevam olla. Heas mõttes. Näidata hoolitsetud välimusega lugupidamist teiste ja enda vastu. Äkki aitab see suurendada ka sisemist austust ja hoolivust üksteise suhtes, sest välimus on ju sisemise peegeldus ja ehk ka vastupidi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Juhtus, et andsin ühele toiduajakirjale intervjuu. Olen toidu poolest tavatarbija, seepärast tuli intervjuud ilustada kobedamate fotodega. Kolmeosalises tviidülikonnas akadeemiline pilt peaks kõneleja võhiklikkuselt tähelepanu piisavalt eemale juhtima. Hiljem kirjutas toimetada, et üks lugeja olla esmalt minu intervjuu kõrvale jätnud, kuna tundus, et liiga edev mees, et midagi sisulist öelda oleks. Kuna aga suvilas palju targemat teha polnud, luges minugi loo läbi ja oli üllatusega tõdenud, et väga eluterve jutt. Noh, ikka võib esmamulje petlikuks osutuda, aga mis see pelutav edevus siis on, mis paneb pilku ära pöörama? Me seostame edevust välimusega: kes pöörab välimusele rohkem tähelepanu kui me ise, on edev. See pole lihtsalt pahe. Katoliku kirikus on edevus üks seitsmest surmapatust. Kas tõesti olen nõnda mandunud, et selline hukatuslik pahe mind painab? Kui lähemalt ajaloost ja moraaliteoloogiast uurida, siis tuleb välja, et edevuse all mõeldi eneseimetlust, mis sundis inimest end Jumala kohale asetama. Edevus selles tähenduses võib olla välimusega seotud, nagu tuntud legendis Narkissosest. Kuid edevuseks annab alust iga omadus või oskus. Ennast võib imetleda ka oma tagasihoidlikkuse või lihtsuse pärast ning pidada end paremaks kui see, kes kenasti riides käib, ning seega on see edevus par excellence.

24.07.2020 27.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto