Sisukord
Arvamus
Postimees
24.07.2020
Eesti 111 isamaalast ühines Parempoolseteks (17) Eesti lühiuudised Avaandmete lukkupanek raskendab kohtute tööd (2) Käosulane pani noka kinni ja pakib kohvreid Veneetslane elab Narvas unistuste elu Majandus Riik mõtles põllumeestele välja abinõu, mis kedagi ei aita ega huvita (6) Värske tabel: Eesti suurimad koondajad (6) Majanduse lühiuudised Välismaa Toorid said annetusi Vene ettevõtjatelt Hiina kosmosesond alustas teekonda Marsile Saksa kohus mõistis endise SSi valvuri tingimisi vangi Breivik tahab müüa miljonite eest oma uurimismaterjale (2) Välismaa lühiuudised Liibanoni emad annavad mähkmete ja toidu nimel riided seljast Blogija abikaasast sai olude sunnil Valgevene opositsioonijuht (2) Arvamus Juhtkiri: Isamaa 3.0 on otsustanud mängida panga peale (98) Aarne Seppel: tempel näkku, silt kaela (12) Indrek Ibrus: Lehepunkti ja R-Kioski libauudiste-äri nüüdisaja kontekstis (2) Facebooki faktikontrollil on lootust Raivo Aeg: vilepuhumine vajab reegleid (5) Rein Taagepera: kasvav janu võib ka Peipsi kuivaks jätta (17) Erkki Bahovski: Hiina paradoks (9) Kultuur Kodumasin ei tohiks teha enesetappu! AC/DC «Back in Black» 40! Igikestev Ameerika narkosõda (1) Sport Spordi lühiuudised Raudmees Márquez pani arstid imestama Iseteadlik Jander Heil imetleb Kirti ja kutsus Kanteri välja Márquez naaseb neli päeva pärast operatsiooni rajale. Millised on teised MotoGP vägevad tagasitulekud? Iseteadlik Jander Heil imetleb Kirti ja kutsus Kanteri välja Tartu Areng: Jänese matkarajal tekkis omavoliliselt rajatud kanalile sild (3) Toomas Jürgenstein: ka see asi jääb minu südametunnistusele Johanna Maria Tõugu: kollapunase koalitsiooni roheteater Vahur Kollom: riik kohtleb ettevõtjaid ebavõrdselt (5) Lapsevanem kinkis päevinäinud lastehaiglale õhksoojuspumbad (2) Kelmid müüvad Vanemuise suvekontserdi tasuta pääsmeid Tartu lühiuudised Tartu ülikool jättis Venemaal kõrgkooli pääsenud Peruu noore ukse taha (19) ERMi vana maja saatus selgub sügisel (1) Bigbank Tartu juht Alari Jõesaar kavatseb ohjad üle anda Maestro Paul Mägi juhatab kontserti vabas õhus ja lahkub seejärel Vanemuisest (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Indrek Ibrus: Lehepunkti ja R-Kioski libauudiste-äri nüüdisaja kontekstis

3 min lugemist
  • R-Kioskiga samasse gruppi kuuluv Lehepunkt levitab koroona-valeinfoga trükist.
  • R-Kiosk/Lehepunkt end ise vastutavaks ei pea, ent seegi on positsioonivõtt.
  • Ka Facebook ja Google vältisid alguses vastutust, ent nüüd alluvad survele.
R-Kiosk FOTO: Raul Mee/Postimees Grupp/scanpix Baltics

Nagu ka Facebook ja Google, koondab Lehepunkt OÜ kõigi meediaväljaannete sisu, ent samas keelduvad nad tunnistamast oma vastutust selles rollis, kirjutab TLÜ meediainnovatsiooni professor Indrek Ibrus.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kolleeg Andres Kõnno tõi mõne nädala eest avalikkuse tähelepanu alla, et R-Kiosk jt Eesti kaubandusasutused reklaamisid agaralt vandenõuteooriatele keskenduva ajakirja viimast numbrit, mis kuulutas praeguse pandeemia «ajaloo suurimaks pettuseks». Kui ajakirjandus selle üles noppis ja kajastas, võtsid tublimad kaubandusketid Rimi ja Coop selle ja veel mõne ajakirja müügilt. Teised aga jätkasid, väites, et nad ei saa kontrollida, mis täpselt nende lettidele jõuab.

Tänases meediakeskkonnas ja üldise kommunikatsioonipoliitika kontekstis on viimane üsna silmatorkav positsioon. Kuna Postimees andis paari päeva eest teada, et ühe ettevõtte alla kuuluvad R-Kiosk ja Lehepunkt jätkavad siiamaani sama poliitikat, siis asetan selle siinkohal üleilmsesse ja laiemasse konteksti.

23.07.2020 25.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto