Sisukord
Kultuur
Postimees
24.07.2020
Eesti 111 isamaalast ühines Parempoolseteks (17) Eesti lühiuudised Avaandmete lukkupanek raskendab kohtute tööd (2) Käosulane pani noka kinni ja pakib kohvreid Veneetslane elab Narvas unistuste elu Majandus Riik mõtles põllumeestele välja abinõu, mis kedagi ei aita ega huvita (6) Värske tabel: Eesti suurimad koondajad (6) Majanduse lühiuudised Välismaa Toorid said annetusi Vene ettevõtjatelt Hiina kosmosesond alustas teekonda Marsile Saksa kohus mõistis endise SSi valvuri tingimisi vangi Breivik tahab müüa miljonite eest oma uurimismaterjale (2) Välismaa lühiuudised Liibanoni emad annavad mähkmete ja toidu nimel riided seljast Blogija abikaasast sai olude sunnil Valgevene opositsioonijuht (2) Arvamus Juhtkiri: Isamaa 3.0 on otsustanud mängida panga peale (98) Aarne Seppel: tempel näkku, silt kaela (12) Indrek Ibrus: Lehepunkti ja R-Kioski libauudiste-äri nüüdisaja kontekstis (2) Facebooki faktikontrollil on lootust Raivo Aeg: vilepuhumine vajab reegleid (5) Rein Taagepera: kasvav janu võib ka Peipsi kuivaks jätta (17) Erkki Bahovski: Hiina paradoks (9) Kultuur Kodumasin ei tohiks teha enesetappu! AC/DC «Back in Black» 40! Igikestev Ameerika narkosõda (1) Sport Spordi lühiuudised Raudmees Márquez pani arstid imestama Iseteadlik Jander Heil imetleb Kirti ja kutsus Kanteri välja Márquez naaseb neli päeva pärast operatsiooni rajale. Millised on teised MotoGP vägevad tagasitulekud? Iseteadlik Jander Heil imetleb Kirti ja kutsus Kanteri välja Tartu Areng: Jänese matkarajal tekkis omavoliliselt rajatud kanalile sild (3) Toomas Jürgenstein: ka see asi jääb minu südametunnistusele Johanna Maria Tõugu: kollapunase koalitsiooni roheteater Vahur Kollom: riik kohtleb ettevõtjaid ebavõrdselt (5) Lapsevanem kinkis päevinäinud lastehaiglale õhksoojuspumbad (2) Kelmid müüvad Vanemuise suvekontserdi tasuta pääsmeid Tartu lühiuudised Tartu ülikool jättis Venemaal kõrgkooli pääsenud Peruu noore ukse taha (19) ERMi vana maja saatus selgub sügisel (1) Bigbank Tartu juht Alari Jõesaar kavatseb ohjad üle anda Maestro Paul Mägi juhatab kontserti vabas õhus ja lahkub seejärel Vanemuisest (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Igikestev Ameerika narkosõda

3 min lugemist
«The Business of Drugs» väldib moraalselt «õige» või «vale» seisukoha võtmist, kuigi võitluses narkootikumide vastu on algusest peale pooled määratud. FOTO: Netflix

Kui Nixon 1971. aastal esimest korda narkootikumide vastu sõja välja kuulutas, ei osanud ta ilmselt aimatagi, et see sõda on 21. sajandi teiseks kümnendiks jõudnud nõnda kaugele, et sellest on saanud üleilmne võitlus mitmel rindel.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Õigemini, kes oleks arvanud, et see võitlus ei toimi, kui tegelik motiiv polnud sugugi kontrolli alla saada narkootikumide levik, vaid tõrjuda ühiskonnast välja kõik, kes ohustasid Nixoni silmis Ameerika julgeolekut? See tähendab, sõjavastased ning psühhedeelikumilembesed hipid ja alateadlikult ka mustad, keda kõige enam narkootiliste ainete käitlemisega seostati. Kuidas teisiti saakski realiseerida ülimat plaani võidelda narkootikumide vastu kriminaalõiguse kaitsva tiiva alla?

Netflixi kuueosaline dokumentaalsari «The Business of Drugs» võtab lähema vaatluse alla narkoäri ühiskondlik-majanduslikud motivaatorid ja seaduslik-õiguslikud printsiibid, mis muudavad illegaalse narkoäri paratamatult võimalikuks. Kõige selle keskmes on küsimus, keda räpane raha tegelikult toidab, kuidas see liigub, kuhu või kellele see läheb ja kui palju seda teenitakse.

Teisalt lähenetakse küsimusele hoopis isiklikumast vaatevinklist. Nõnda satuvad majanduse kõrval sarja keskmesse isiklikud ajendid, mis hoiavad narkootikumide turuvoogu elus, hoolimata sellest, et juba mitu põlvkonda saadab seda vägivald.

23.07.2020 25.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto