Sisukord
Arvamus
Postimees
24.07.2020
Eesti 111 isamaalast ühines Parempoolseteks (17) Eesti lühiuudised Avaandmete lukkupanek raskendab kohtute tööd (2) Käosulane pani noka kinni ja pakib kohvreid Veneetslane elab Narvas unistuste elu Majandus Riik mõtles põllumeestele välja abinõu, mis kedagi ei aita ega huvita (6) Värske tabel: Eesti suurimad koondajad (6) Majanduse lühiuudised Välismaa Toorid said annetusi Vene ettevõtjatelt Hiina kosmosesond alustas teekonda Marsile Saksa kohus mõistis endise SSi valvuri tingimisi vangi Breivik tahab müüa miljonite eest oma uurimismaterjale (2) Välismaa lühiuudised Liibanoni emad annavad mähkmete ja toidu nimel riided seljast Blogija abikaasast sai olude sunnil Valgevene opositsioonijuht (2) Arvamus Juhtkiri: Isamaa 3.0 on otsustanud mängida panga peale (98) Aarne Seppel: tempel näkku, silt kaela (12) Indrek Ibrus: Lehepunkti ja R-Kioski libauudiste-äri nüüdisaja kontekstis (2) Facebooki faktikontrollil on lootust Raivo Aeg: vilepuhumine vajab reegleid (5) Rein Taagepera: kasvav janu võib ka Peipsi kuivaks jätta (17) Erkki Bahovski: Hiina paradoks (9) Kultuur Kodumasin ei tohiks teha enesetappu! AC/DC «Back in Black» 40! Igikestev Ameerika narkosõda (1) Sport Spordi lühiuudised Raudmees Márquez pani arstid imestama Iseteadlik Jander Heil imetleb Kirti ja kutsus Kanteri välja Márquez naaseb neli päeva pärast operatsiooni rajale. Millised on teised MotoGP vägevad tagasitulekud? Iseteadlik Jander Heil imetleb Kirti ja kutsus Kanteri välja Tartu Areng: Jänese matkarajal tekkis omavoliliselt rajatud kanalile sild (3) Toomas Jürgenstein: ka see asi jääb minu südametunnistusele Johanna Maria Tõugu: kollapunase koalitsiooni roheteater Vahur Kollom: riik kohtleb ettevõtjaid ebavõrdselt (5) Lapsevanem kinkis päevinäinud lastehaiglale õhksoojuspumbad (2) Kelmid müüvad Vanemuise suvekontserdi tasuta pääsmeid Tartu lühiuudised Tartu ülikool jättis Venemaal kõrgkooli pääsenud Peruu noore ukse taha (19) ERMi vana maja saatus selgub sügisel (1) Bigbank Tartu juht Alari Jõesaar kavatseb ohjad üle anda Maestro Paul Mägi juhatab kontserti vabas õhus ja lahkub seejärel Vanemuisest (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vahur Kollom: riik kohtleb ettevõtjaid ebavõrdselt

2 min lugemist
Vahur Kollom FOTO: Mats Õun

Eriolukord ja sellest tulenevad kitsendused olid vajalikud inimeste elu ja tervise kaitseks. Inimesed võtsid toimuvat rahulikult ja mõistvalt. Ettevõtjate jaoks oli aga tegemist õudusunenäoga.

Kellel oli rohkem käibevara, tuli olukorrast hästi välja. Riik võimaldas toetused ja laenuvõimaluse. Kahjuks ei jõudnud toetused kõikide abivajajateni. Paljud väikeettevõtjad ja meelelahutussektor jäid vaeslapse rolli.

Võib väita, et meelelahutussektor suleti esimesena ja avati alles tingimuslikult juulis. Näiteks ööklubid ei kuulunud ühtegi sihtrühma, et riigilt toetusi taotleda. Teisalt on endiselt nende tegevusele seatud piirangud. Paljud ööklubide omanikud juhivad tähelepanu sellele, et terviseamet ja muud instantsid isegi ei süvenenud detailidesse, neid ei kaasatud ning puudus üleüldse igasugune diskussioon.

Eriolukorra lõppedes on väga selgelt rikutud põhiseaduses ettevõtjatele kehtestatud õigusi ja vabadusi. Võrdse kohtlemise põhimõte ei kehti meelelahutussektori jaoks. Kas ööklubisid pidavad ettevõtjad, kes loovad töökohti ja maksavad riigile makse, polegi enam vajalikud?

Kaasamisest ei ole mõtet rääkida, sest seda pole toimunud.

Näiteks, kas maailmas tuntud DJd ja produtsendid nagu Syn Cole ja Madison Mars saavadki tulevikus ainult mujal esinemas käia? Elektrooniline tantsumuusika ja sellega seotud üritused on maailmas tõsine äri ja märgitud nimed annavad noortele suurt eeskuju ning loovad pinnase tulevikustaaride tekkeks. Kõik see toob riigile tulevikus nii tuntust kui maksuraha.

Ööklubidele kehtestatud piirangud on koostatud nendega läbi rääkimata ja ebamõistlikud. Minge pensionipäeval avaturule või turuhoonesse ja vaadake, mis seal toimub.

Kes Tartus käis kesklinnas autovabaduse puiesteel avamise esimestel päevadel, veendus, milline rahvamass seal koos oli. Kohe kerkib küsimus, kas avalikule sektorile kehtivad võrreldes erasektoriga teised ja soodsamad reeglid?

Kui kontserdikorraldaja soovib teha kontserdi ja seda omal riisikol, mitte riigi maksuraha arvelt, siis temale on kehtestatud hoopis teised nõuded. Kas riik soovib meelelahutussektori välja suretada või teevad otsuseid lihtsalt inimesed, kes ei mõista üleüldse toimuvat? Kaasamisest ei ole mõtet rääkida, sest seda pole toimunud.

Kas ootame hetke, mil mõni pettunud ettevõtja pöördub oma vabaduste ja õiguste kaitseks kohtusse ning saame kohtulahendi, mis läheb maksumaksjale lõpuks väga palju maksma? Lugupeetud otsustajad, palun analüüsige sisuliselt tekkinud olukorda ja lõpetage ettevõtjate ebavõrdne kohtlemine.

Raskel ajal andsid ettevõtjad oma panuse ning pidasid kinni kehtestatud reeglitest. Kõik väärivad austust ja mõistmist ning võrdseid võimalusi.

Seotud lood
23.07.2020 25.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto