Sisukord
Arvamus
Postimees
24.07.2020
Eesti 111 isamaalast ühines Parempoolseteks (17) Eesti lühiuudised Avaandmete lukkupanek raskendab kohtute tööd (2) Käosulane pani noka kinni ja pakib kohvreid Veneetslane elab Narvas unistuste elu Majandus Riik mõtles põllumeestele välja abinõu, mis kedagi ei aita ega huvita (6) Värske tabel: Eesti suurimad koondajad (6) Majanduse lühiuudised Välismaa Toorid said annetusi Vene ettevõtjatelt Hiina kosmosesond alustas teekonda Marsile Saksa kohus mõistis endise SSi valvuri tingimisi vangi Breivik tahab müüa miljonite eest oma uurimismaterjale (2) Välismaa lühiuudised Liibanoni emad annavad mähkmete ja toidu nimel riided seljast Blogija abikaasast sai olude sunnil Valgevene opositsioonijuht (2) Arvamus Juhtkiri: Isamaa 3.0 on otsustanud mängida panga peale (98) Aarne Seppel: tempel näkku, silt kaela (12) Indrek Ibrus: Lehepunkti ja R-Kioski libauudiste-äri nüüdisaja kontekstis (2) Facebooki faktikontrollil on lootust Raivo Aeg: vilepuhumine vajab reegleid (5) Rein Taagepera: kasvav janu võib ka Peipsi kuivaks jätta (17) Erkki Bahovski: Hiina paradoks (9) Kultuur Kodumasin ei tohiks teha enesetappu! AC/DC «Back in Black» 40! Igikestev Ameerika narkosõda (1) Sport Spordi lühiuudised Raudmees Márquez pani arstid imestama Iseteadlik Jander Heil imetleb Kirti ja kutsus Kanteri välja Márquez naaseb neli päeva pärast operatsiooni rajale. Millised on teised MotoGP vägevad tagasitulekud? Iseteadlik Jander Heil imetleb Kirti ja kutsus Kanteri välja Tartu Areng: Jänese matkarajal tekkis omavoliliselt rajatud kanalile sild (3) Toomas Jürgenstein: ka see asi jääb minu südametunnistusele Johanna Maria Tõugu: kollapunase koalitsiooni roheteater Vahur Kollom: riik kohtleb ettevõtjaid ebavõrdselt (5) Lapsevanem kinkis päevinäinud lastehaiglale õhksoojuspumbad (2) Kelmid müüvad Vanemuise suvekontserdi tasuta pääsmeid Tartu lühiuudised Tartu ülikool jättis Venemaal kõrgkooli pääsenud Peruu noore ukse taha (19) ERMi vana maja saatus selgub sügisel (1) Bigbank Tartu juht Alari Jõesaar kavatseb ohjad üle anda Maestro Paul Mägi juhatab kontserti vabas õhus ja lahkub seejärel Vanemuisest (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rein Taagepera: kasvav janu võib ka Peipsi kuivaks jätta

2 min lugemist
  • Kliima soojenemine tõstab merevee taset
  • Rahvastiku kasv tarbib ära magevee
  • Janused inimesed otsivad kohta
Politoloog Rein Taagepera. FOTO: Sille Annuk

Politoloog Rein Taagepera analüüsib maailma mageda vee katastroofilist kahanemist ja teeb ennustusi  selle tagajärgede kohta. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nad põgenevad vee eest ja otsivad vett. Merevee tõus on uputanud viljaka ranna ja selle taga on kõrb, kus pole, mida juua. Vanasti oleksid surnud. Nüüd lendavad kaugele, kas või Peipsini, et see tühjaks juua.

Tammekannu Kooliatlases, mida lapsena vaatasin, torkas silma suur Araali järv otse keset Aasiat ja Tšaadi järv keset Aafrikat. Neid pole enam. On tühjaks joodud, täpsemalt küll söödud, sest vesi on läinud põldudele. Hiina suured jõed ei jõua enam alati mereni, juuakse enne ära. Colorado jõgi USA läänes jõuab mereni ainult seetõttu, et USA on kohustunud osa vett Mehhikole jätma. Mehhiko aga ei saa seda ära juua, kui USA põldudelt jõkke tagasi nõrguv kastevesi selle soolaseks muudab. California keskses orus on maapind kohati kümme meetrit langenud, sest süvakaevud on vee välja imenud.

23.07.2020 25.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto