Sisukord
Sport
Postimees
24.07.2020
Eesti 111 isamaalast ühines Parempoolseteks (17) Eesti lühiuudised Avaandmete lukkupanek raskendab kohtute tööd (2) Käosulane pani noka kinni ja pakib kohvreid Veneetslane elab Narvas unistuste elu Majandus Riik mõtles põllumeestele välja abinõu, mis kedagi ei aita ega huvita (6) Värske tabel: Eesti suurimad koondajad (6) Majanduse lühiuudised Välismaa Toorid said annetusi Vene ettevõtjatelt Hiina kosmosesond alustas teekonda Marsile Saksa kohus mõistis endise SSi valvuri tingimisi vangi Breivik tahab müüa miljonite eest oma uurimismaterjale (2) Välismaa lühiuudised Liibanoni emad annavad mähkmete ja toidu nimel riided seljast Blogija abikaasast sai olude sunnil Valgevene opositsioonijuht (2) Arvamus Juhtkiri: Isamaa 3.0 on otsustanud mängida panga peale (98) Aarne Seppel: tempel näkku, silt kaela (12) Indrek Ibrus: Lehepunkti ja R-Kioski libauudiste-äri nüüdisaja kontekstis (2) Facebooki faktikontrollil on lootust Raivo Aeg: vilepuhumine vajab reegleid (5) Rein Taagepera: kasvav janu võib ka Peipsi kuivaks jätta (17) Erkki Bahovski: Hiina paradoks (9) Kultuur Kodumasin ei tohiks teha enesetappu! AC/DC «Back in Black» 40! Igikestev Ameerika narkosõda (1) Sport Spordi lühiuudised Raudmees Márquez pani arstid imestama Iseteadlik Jander Heil imetleb Kirti ja kutsus Kanteri välja Márquez naaseb neli päeva pärast operatsiooni rajale. Millised on teised MotoGP vägevad tagasitulekud? Iseteadlik Jander Heil imetleb Kirti ja kutsus Kanteri välja Tartu Areng: Jänese matkarajal tekkis omavoliliselt rajatud kanalile sild (3) Toomas Jürgenstein: ka see asi jääb minu südametunnistusele Johanna Maria Tõugu: kollapunase koalitsiooni roheteater Vahur Kollom: riik kohtleb ettevõtjaid ebavõrdselt (5) Lapsevanem kinkis päevinäinud lastehaiglale õhksoojuspumbad (2) Kelmid müüvad Vanemuise suvekontserdi tasuta pääsmeid Tartu lühiuudised Tartu ülikool jättis Venemaal kõrgkooli pääsenud Peruu noore ukse taha (19) ERMi vana maja saatus selgub sügisel (1) Bigbank Tartu juht Alari Jõesaar kavatseb ohjad üle anda Maestro Paul Mägi juhatab kontserti vabas õhus ja lahkub seejärel Vanemuisest (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Iseteadlik Jander Heil imetleb Kirti ja kutsus Kanteri välja

4 min lugemist
  • Pärast mitut treenerivahetust leidis Heil viimaks hea klapi Indrek Tustitiga.
  • 110 kg on kuulitõukaja jaoks vähevõitu, ent Heil püüab kaalu lisada järk-järgult
  • Ühel päeval saab näha Heili ja olümpiavõitja Gerd Kanteri duelli korvpallis.
Jander Heil on kuulitõukajana edu saavutamise nimel valmis pea kogu oma aja treeningutele panustama. FOTO: Konstantin Sednev/Postimees

Äsja Eesti karikavõistluste ühe väljapaistvama tulemuse teinud 23-aastane Jander Heil hakkas kuuli tõukama, sest see on võrreldes teiste heitealadega Eestis pigem vaeslapse rollis olnud. «Meil on traditsiooniliselt tugev kettaheide, vasaraheide ja odavise, aga kuulitõuke tulemused pole nendega võrreldavad. Tekkis soov endale tõestada, et ka seda ala saab Eestis hästi teha,» ütleb 2012. aastal kergejõustikuga alustanud Heil.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuulitõuge on mehiste meeste ala, kus poisikestel suurt sõnaõigust pole. Heil ütleb, et kasvab aasta-aastalt nii sportlase kui inimesena ja kasvatab samamoodi samm-sammult oma keha(kaalu). «Ideaalne kaal võiks olla 125 kg, aga see ei juhtu ühe hooajaga ja kindlasti ei kavatse ma end kiirelt lihtsalt paksuks süüa.»

Alguses tegeles ta rohkem kettaheitega, ent mõistis üsna pea, et selle jaoks pole piisavalt pikkust ega võimsaid käsi. Ka esimene Eesti meistrivõistluste medal tuli kuulitõukes. «Kuuli jaoks on minu pikkus – 1.91 – piisav ja lisakilod tulevad ka iga aastaga, näen sellega palju vaeva, küll nad tulevad! Olen hetkel veel kuulitõuke jaoks siiski kergekaallane, aga ma ei põe, kõik omal ajal,» leiab sportlane, kes kaalub hetkel 110 kilo.

23.07.2020 25.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto