Sisukord
Arter
Postimees
25.07.2020
Eesti Tartus ja Jõhvis viiakse kainenema vanglasse Eesti lühiuudised Vesinikupööret enam ei väära (20) Allatulistatud Vene lennuki laskur jäi ilmselt ellu (3) Steriilne elukeskkond ei sobi rahvuslinnule (6) Majandus Koroonaviirus lõi pensionifondide edetabeli segamini (4) Nestest sai koroonakriisi ja naftasõja üllatav võitja Välismaa Haredi juudid televiisorit ei vaata Välismaa lühiuudised Britid ja EL liiguvad valulise lahutuse poole Islamipalvus Hagia Sophias Arvamus Juhtkiri: me peame rääkima vesinikust (6) Aleksei Lotman: kliimaneutraalsuse poole – koperdades või kindalt? (4) Kroonilise häda haavad avanesid (7) Idealisti pidupäev (7) Tandem hakkas lõpuks tööle (2) Araabia maailma lootus (1) Sport Thierry Neuville: kodune MM-ralli oleks unistuse täitumine (1) Vormelimeedia: F1-sari naaseb riiki, kus sõideti viimati 24 aastat tagasi Tänak aitab Hyundail Itaalias ajalugu teha Spordi lühiuudised Spordimaailma maagilised arvud alustades 3 ja lõpetades 99ga (1) Jaanus Kriiski kolumn. «Korvpalliromaani» pärand ehk meenutades Illmar Kullamit Merendus Sinilipp jõuab Eesti sadamatesse järgmisel kevadel Merenduse lühiuudised Arter Lauri Saatpalu: Eks nüüd on eluks ajaks teada, et kaks laksu on käinud, kolmandale järgneb disklahv (6) Kodukohvikud: massid möllavad, isu ei kahane Edevus, pahe või voorus? (1) Kuidas me matkakaaslast päästsime ja kivide salakavaluse paljastasime Mere- ja mäluretk iidsesse Turusse Uus sadam tähendab kapteneile eksameid Isad, pojad ja kiiruskatsed Olümpia-Vigrist sai martsipan ja küpsised Tuuletunnelis disainitud traktor. Kaks KTMi sõiduproovis, mõlemad kisuvad metsa poole Muutunud ilma kombed ja (kultuuri)kohad (2) Eesti oma miniseelik – nutikaim kogu ilma peal Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kodukohvikud: massid möllavad, isu ei kahane

6 min lugemist
Lookas leti taga: Järvamaal Joodil peavad kodukohvikut Oliver Õun, Elis Kraav ja Natali Täht. FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Kodukohvikupäevad on olnud viimastel aastatel Eestis tõusev trend, eriti menukad on need tänavu, kus paljud püüavad suvist meelelahutust leida kodumaalt. Arter püüdis aru saada, kust see komme tuli ja mis saladus selle taga peitub.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Kurat, kus kirves on?»

Kaks kohalikku lehemeest olid just õue hiilinud ja asunud esitama küsimusi, mida ikka pärib ajakirjanik, kes satub tundmatusse kohta ja peab segases vees ujuma. Tegevuspaik: minu hoov. Kodukohvik, menüüs Portugali road. Mastis lehvib Portugali lipp.

«Kirves?»

Kohvikusildid tee ääres oli vaja maa sisse taguda. Avamiseni oli jäänud 23 minutit.

Jätsin korrespondendid olukorda kaema ja suundusin tee äärde, et taguda maasse reklaamsildid. Aga pinnas oli puujuuri täis, ehk ka pisut kivine. Kuidagi said sildid kirvetööga püsti. Tund hiljem tuli teade, et sildid on jälle maa poole lookas. Uuesti läks üks abilistest, tagus üle.

«Kes tahab esiküljepilti kirvemõrtsuk-kohvikupidajast?» hõikasin korrespondentidele ja lehvitasin kirvega. Keegi ei tahtnud.

Nad olidki juba köögis, kus valmisid koogid, mida pool tundi hiljem tuli hakata külalistele laiali kandma.

Lood kohalikes lehtedes said ümaralt ninnu-nännud, mõlemas sees vabandus, et kuigi Portugali kohvik, ei pakuta mereande, sest Kesk-Eesti, kesksuvi ja mereannid võivad kaasa tuua ülekülalise toidumürgituse. Meil on siin peaaegu 500 inimest, igaüks loeb.

24.07.2020 27.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto