Sisukord
Arter
Postimees
25.07.2020
Eesti Tartus ja Jõhvis viiakse kainenema vanglasse Eesti lühiuudised Vesinikupööret enam ei väära (20) Allatulistatud Vene lennuki laskur jäi ilmselt ellu (3) Steriilne elukeskkond ei sobi rahvuslinnule (6) Majandus Koroonaviirus lõi pensionifondide edetabeli segamini (4) Nestest sai koroonakriisi ja naftasõja üllatav võitja Välismaa Haredi juudid televiisorit ei vaata Välismaa lühiuudised Britid ja EL liiguvad valulise lahutuse poole Islamipalvus Hagia Sophias Arvamus Juhtkiri: me peame rääkima vesinikust (6) Aleksei Lotman: kliimaneutraalsuse poole – koperdades või kindalt? (4) Kroonilise häda haavad avanesid (7) Idealisti pidupäev (7) Tandem hakkas lõpuks tööle (2) Araabia maailma lootus (1) Sport Thierry Neuville: kodune MM-ralli oleks unistuse täitumine (1) Vormelimeedia: F1-sari naaseb riiki, kus sõideti viimati 24 aastat tagasi Tänak aitab Hyundail Itaalias ajalugu teha Spordi lühiuudised Spordimaailma maagilised arvud alustades 3 ja lõpetades 99ga (1) Jaanus Kriiski kolumn. «Korvpalliromaani» pärand ehk meenutades Illmar Kullamit Merendus Sinilipp jõuab Eesti sadamatesse järgmisel kevadel Merenduse lühiuudised Arter Lauri Saatpalu: Eks nüüd on eluks ajaks teada, et kaks laksu on käinud, kolmandale järgneb disklahv (6) Kodukohvikud: massid möllavad, isu ei kahane Edevus, pahe või voorus? (1) Kuidas me matkakaaslast päästsime ja kivide salakavaluse paljastasime Mere- ja mäluretk iidsesse Turusse Uus sadam tähendab kapteneile eksameid Isad, pojad ja kiiruskatsed Olümpia-Vigrist sai martsipan ja küpsised Tuuletunnelis disainitud traktor. Kaks KTMi sõiduproovis, mõlemad kisuvad metsa poole Muutunud ilma kombed ja (kultuuri)kohad (2) Eesti oma miniseelik – nutikaim kogu ilma peal Meelelahutus Koomiks Sudoku

Isad, pojad ja kiiruskatsed

5 min lugemist
Junior-klassi mudeli putitamine. FOTO: Tuuli Põhjakas

On suviselt jahe, kuid päikseline laupäev. Nõmme noortemaja aiast rattaga sisse sõites lööb esimese asjana ninna õli, metalli ja männivaigu lõhn, mis õhus hõljub. Inimesi liigub, kuid kõik on keskendunud ja omavahel räägitakse vähe. Peamiselt seistakse raja ümber, piilutakse kordodroomi akendest sisse ja oodatakse midagi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ja siis see heli. Äkki lööb kõrvu kurdistavalt vali plärin, mida on raske isegi heliks nimetada. Raja äärde jõudes näitab tabloo tubli 250 km/h, kui väike ja vaevu nähtav mudel ringrajal kiireid ringe teeb. Heli, mida see sealjuures kuuldavale toob, on hirmuäratavalt mürisev, nii väikese mudeli kohta pea ootamatult kurdistav. Vist esimest korda üle aastate pole raja ääres hurjutamas ühtki naabrit, pigem mõned uudishimulikud pealtvaatajad, kes hääle peale kohale tulnud.

24.07.2020 27.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto