R, 9.12.2022

Tandem hakkas lõpuks tööle

Berit Nuka
, toimetaja
Tandem hakkas lõpuks tööle
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Ülemkogul saavutatu andis Prantsusmaa presidendile Emmanuel Macronile ja Saksamaa kantslerile Angela Merkelile põhjust näomaski all naeratada.
Ülemkogul saavutatu andis Prantsusmaa presidendile Emmanuel Macronile ja Saksamaa kantslerile Angela Merkelile põhjust näomaski all naeratada. Foto: Stephanie Lecocq/AFP/Scanpix/Pm

Ammu oodati, et ELi kaks suurt, Saksamaa ja Prantsusmaa vastavalt kummagi liidri Angela Merkeli ja Emmanuel Macroni isikus haaravad ühenduse tuleviku kujundamisel tüüri enda kätte, eriti kuna mõlemad näevad maailma asju paljuski sarnaselt.

Ometi viis nende erinev stiil – Macroni kärsitus ja kohati ülbuski, Merkeli tasakaalukus ja ettevaatlikkus – selleni, et loodetud koostöö sumbus vaidlustesse. Mullu nimetas Macron nende suhtlust tabavalt produktiivseks vastasseisuks.

Viimatine Euroopa Ülemkogu näitas aga, mida tähendab nende kahe produktiivne koostöö. Justkui vandeseltslased pidasid nad kõiki kohtumisi tandemina. Taastefondis kokkuleppimist kuulutasid nad pressikonverentsil duona, istudes külg külje kõrval nii lähestikku, kui viiruse tõttu kehtestatud piirangud lubasid. Selleks, et Saksamaast ja Prantsusmaast saaksid ELi ühtsuse hoidjad, läks vaja pandeemiat.

Märksõnad
Tagasi üles