Sisukord
Arvamus
Tänane leht
25.07.2020
Eesti Tartus ja Jõhvis viiakse kainenema vanglasse Eesti lühiuudised Vesinikupööret enam ei väära (20) Allatulistatud Vene lennuki laskur jäi ilmselt ellu (3) Steriilne elukeskkond ei sobi rahvuslinnule (6) Majandus Koroonaviirus lõi pensionifondide edetabeli segamini (4) Nestest sai koroonakriisi ja naftasõja üllatav võitja Välismaa Haredi juudid televiisorit ei vaata Välismaa lühiuudised Britid ja EL liiguvad valulise lahutuse poole Islamipalvus Hagia Sophias Arvamus Juhtkiri: me peame rääkima vesinikust (6) Aleksei Lotman: kliimaneutraalsuse poole – koperdades või kindalt? (4) Kroonilise häda haavad avanesid (7) Idealisti pidupäev (7) Tandem hakkas lõpuks tööle (2) Araabia maailma lootus (1) Sport Thierry Neuville: kodune MM-ralli oleks unistuse täitumine (1) Vormelimeedia: F1-sari naaseb riiki, kus sõideti viimati 24 aastat tagasi Tänak aitab Hyundail Itaalias ajalugu teha Spordi lühiuudised Spordimaailma maagilised arvud alustades 3 ja lõpetades 99ga (1) Jaanus Kriiski kolumn. «Korvpalliromaani» pärand ehk meenutades Illmar Kullamit Merendus Sinilipp jõuab Eesti sadamatesse järgmisel kevadel Merenduse lühiuudised Arter Lauri Saatpalu: Eks nüüd on eluks ajaks teada, et kaks laksu on käinud, kolmandale järgneb disklahv (6) Kodukohvikud: massid möllavad, isu ei kahane Edevus, pahe või voorus? (1) Kuidas me matkakaaslast päästsime ja kivide salakavaluse paljastasime Mere- ja mäluretk iidsesse Turusse Uus sadam tähendab kapteneile eksameid Isad, pojad ja kiiruskatsed Olümpia-Vigrist sai martsipan ja küpsised Tuuletunnelis disainitud traktor. Kaks KTMi sõiduproovis, mõlemad kisuvad metsa poole Muutunud ilma kombed ja (kultuuri)kohad (2) Eesti oma miniseelik – nutikaim kogu ilma peal Meelelahutus Koomiks Sudoku

Araabia maailma lootus

1 min lugemist
Sarah bint Yousif Al-Amiri. FOTO: Sikarin Fon Thanachaiary/Foundations World Economic Forum/ Wikimedia Commons
Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Juuli on Marsi-kuu, millesse on planeetide soodsat seisu arvestades planeeritud kolm Marsi-missiooni õhkutõusu. Teiste seas on ka Araabia Ühendemiraadid saanud valmis oma kosmose­aparaadi Aman (Lootus), mis esmaspäeval juba kosmosesse tõusis. Araabia esimese planeetidevahelise missiooni teadusjuht ja peamine kõneisik on 33-aastane Sarah bint Yousif al Amiri.

«Missiooni nimi on Lootus, kuna me panustame ülemaailmsesse teadmisse võõra planeedi kohta. Sellega tõuseme kõrgemale meie piirkonda praegu iseloomustavast segadusest ja anname positiivse panuse teadusesse,» ütles Amiri 2017. aastal​ TEDi kõnes.

24.07.2020 27.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto