Sisukord
Majandus
Postimees
25.07.2020
Eesti Tartus ja Jõhvis viiakse kainenema vanglasse Eesti lühiuudised Vesinikupööret enam ei väära (20) Allatulistatud Vene lennuki laskur jäi ilmselt ellu (3) Steriilne elukeskkond ei sobi rahvuslinnule (6) Majandus Koroonaviirus lõi pensionifondide edetabeli segamini (4) Nestest sai koroonakriisi ja naftasõja üllatav võitja Välismaa Haredi juudid televiisorit ei vaata Välismaa lühiuudised Britid ja EL liiguvad valulise lahutuse poole Islamipalvus Hagia Sophias Arvamus Juhtkiri: me peame rääkima vesinikust (6) Aleksei Lotman: kliimaneutraalsuse poole – koperdades või kindalt? (4) Kroonilise häda haavad avanesid (7) Idealisti pidupäev (7) Tandem hakkas lõpuks tööle (2) Araabia maailma lootus (1) Sport Thierry Neuville: kodune MM-ralli oleks unistuse täitumine (1) Vormelimeedia: F1-sari naaseb riiki, kus sõideti viimati 24 aastat tagasi Tänak aitab Hyundail Itaalias ajalugu teha Spordi lühiuudised Spordimaailma maagilised arvud alustades 3 ja lõpetades 99ga (1) Jaanus Kriiski kolumn. «Korvpalliromaani» pärand ehk meenutades Illmar Kullamit Merendus Sinilipp jõuab Eesti sadamatesse järgmisel kevadel Merenduse lühiuudised Arter Lauri Saatpalu: Eks nüüd on eluks ajaks teada, et kaks laksu on käinud, kolmandale järgneb disklahv (6) Kodukohvikud: massid möllavad, isu ei kahane Edevus, pahe või voorus? (1) Kuidas me matkakaaslast päästsime ja kivide salakavaluse paljastasime Mere- ja mäluretk iidsesse Turusse Uus sadam tähendab kapteneile eksameid Isad, pojad ja kiiruskatsed Olümpia-Vigrist sai martsipan ja küpsised Tuuletunnelis disainitud traktor. Kaks KTMi sõiduproovis, mõlemad kisuvad metsa poole Muutunud ilma kombed ja (kultuuri)kohad (2) Eesti oma miniseelik – nutikaim kogu ilma peal Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koroonaviirus lõi pensionifondide edetabeli segamini

3 min lugemist
  • Viimased 12 kuud on pensionifondide jaoks olnud väga head
  • Siiski suutis LHV indeksifond 12 kuuga miinusesse jääda
  • 10 aasta tootluste poolest jäid inflatsioonile alla vaid neli teise samba fondi
Pensionifondid 2020 juulis. FOTO: Pm

Kui varem olid LHV pensionifondid teise samba pensionifondide tootluse põhjal teistest pikalt ees ning konkurentsi suutsid pakkuda vaid Luminori fondid, siis pärast koroonaviiruse pandeemia põhjustatud turgude esimest šokki ja ning seejärel taastumist on tootluste edetabeli tipp üsna segamini pööratud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Riigikogus kevadel vastu võetud kohustusliku kogumispensioni reformi arutab riigikohtu üldkogu 4. augustil, aga kuni kohus ei ole otsust teinud, kehtivad teise samba osakute vahetamise kohta endised reeglid. Teise samba fonde võib vahetada kolm korda aastas ning järgmine vahetamise kuupäev on 1. september. Need, kes soovivad oma teise samba fonde alates sellest kuust vahetada, peavad avalduse tegema hiljemalt 31. juuliks ehk nädala pärast.

Kuna enne 1961. aastat sündinud pensionikogujatele riik enam omapoolseid sissemakseid ei tee, tuleks eriti mõelda, kas jääda senise pensionifondi juurde või vahetada see mõne teise vastu.

24.07.2020 27.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto