Sisukord
Merendus
Postimees
25.07.2020
Eesti Tartus ja Jõhvis viiakse kainenema vanglasse Eesti lühiuudised Vesinikupööret enam ei väära (20) Allatulistatud Vene lennuki laskur jäi ilmselt ellu (3) Steriilne elukeskkond ei sobi rahvuslinnule (6) Majandus Koroonaviirus lõi pensionifondide edetabeli segamini (4) Nestest sai koroonakriisi ja naftasõja üllatav võitja Välismaa Haredi juudid televiisorit ei vaata Välismaa lühiuudised Britid ja EL liiguvad valulise lahutuse poole Islamipalvus Hagia Sophias Arvamus Juhtkiri: me peame rääkima vesinikust (6) Aleksei Lotman: kliimaneutraalsuse poole – koperdades või kindalt? (4) Kroonilise häda haavad avanesid (7) Idealisti pidupäev (7) Tandem hakkas lõpuks tööle (2) Araabia maailma lootus (1) Sport Thierry Neuville: kodune MM-ralli oleks unistuse täitumine (1) Vormelimeedia: F1-sari naaseb riiki, kus sõideti viimati 24 aastat tagasi Tänak aitab Hyundail Itaalias ajalugu teha Spordi lühiuudised Spordimaailma maagilised arvud alustades 3 ja lõpetades 99ga (1) Jaanus Kriiski kolumn. «Korvpalliromaani» pärand ehk meenutades Illmar Kullamit Merendus Sinilipp jõuab Eesti sadamatesse järgmisel kevadel Merenduse lühiuudised Arter Lauri Saatpalu: Eks nüüd on eluks ajaks teada, et kaks laksu on käinud, kolmandale järgneb disklahv (6) Kodukohvikud: massid möllavad, isu ei kahane Edevus, pahe või voorus? (1) Kuidas me matkakaaslast päästsime ja kivide salakavaluse paljastasime Mere- ja mäluretk iidsesse Turusse Uus sadam tähendab kapteneile eksameid Isad, pojad ja kiiruskatsed Olümpia-Vigrist sai martsipan ja küpsised Tuuletunnelis disainitud traktor. Kaks KTMi sõiduproovis, mõlemad kisuvad metsa poole Muutunud ilma kombed ja (kultuuri)kohad (2) Eesti oma miniseelik – nutikaim kogu ilma peal Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sinilipp jõuab Eesti sadamatesse järgmisel kevadel

3 min lugemist
Ranna majandamise keskkonnasõbralikkust ja suplusvee puhtust kinnitava Sinilipu heiskamine Pärnu rannas. FOTO: Lilli Tölp

Rahvusvaheline ökomärgis Sinilipp heisati sel suvel Tallinnas Pirita ja Pikakari randades ning Pärnu supelrannas. Eesti sadamad jäid lipu kasutamise õigusest tänavu formaalsetel põhjustel ilma, kuid taotlevad seda uuesti järgmiseks hooajaks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kärdla sadamakapten ja Kesk-Läänemere sadamateprojekti Smart Marinas juht Sven Kriggulson ütles, et Hiiumaa sadamad vastavad igati keskkonnakvaliteedi nõuetele ning Sinilipu märgise taotlemine on üks projektis ette nähtud tegevusi. Sadamakaptenit ei häiri, et ökomärgiste saamine edasi lükkus. Viirusekriisi järellainetuse tõttu liigub mereturiste tänavu nagunii mullusest vähem ning järgmise hooaja algul loodab vähemalt neli Hiiumaa sadamat sinise lipu heisata.

«Lõuna poolt tulevatele turistidele on see ilus sinine lipp tuttav kvaliteedimärk. Projekti Smart Marinas kaudu taotlevad lippu Kärdla, Orjaku, Roograhu ja Soela sadamad ning meie poolt on kõik kriteeriumid täidetud,» kinnitas Kriggulson.

24.07.2020 27.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto