Sisukord
Eesti
Postimees
25.07.2020
Eesti Tartus ja Jõhvis viiakse kainenema vanglasse Eesti lühiuudised Vesinikupööret enam ei väära (20) Allatulistatud Vene lennuki laskur jäi ilmselt ellu (3) Steriilne elukeskkond ei sobi rahvuslinnule (6) Majandus Koroonaviirus lõi pensionifondide edetabeli segamini (4) Nestest sai koroonakriisi ja naftasõja üllatav võitja Välismaa Haredi juudid televiisorit ei vaata Välismaa lühiuudised Britid ja EL liiguvad valulise lahutuse poole Islamipalvus Hagia Sophias Arvamus Juhtkiri: me peame rääkima vesinikust (6) Aleksei Lotman: kliimaneutraalsuse poole – koperdades või kindalt? (4) Kroonilise häda haavad avanesid (7) Idealisti pidupäev (7) Tandem hakkas lõpuks tööle (2) Araabia maailma lootus (1) Sport Thierry Neuville: kodune MM-ralli oleks unistuse täitumine (1) Vormelimeedia: F1-sari naaseb riiki, kus sõideti viimati 24 aastat tagasi Tänak aitab Hyundail Itaalias ajalugu teha Spordi lühiuudised Spordimaailma maagilised arvud alustades 3 ja lõpetades 99ga (1) Jaanus Kriiski kolumn. «Korvpalliromaani» pärand ehk meenutades Illmar Kullamit Merendus Sinilipp jõuab Eesti sadamatesse järgmisel kevadel Merenduse lühiuudised Arter Lauri Saatpalu: Eks nüüd on eluks ajaks teada, et kaks laksu on käinud, kolmandale järgneb disklahv (6) Kodukohvikud: massid möllavad, isu ei kahane Edevus, pahe või voorus? (1) Kuidas me matkakaaslast päästsime ja kivide salakavaluse paljastasime Mere- ja mäluretk iidsesse Turusse Uus sadam tähendab kapteneile eksameid Isad, pojad ja kiiruskatsed Olümpia-Vigrist sai martsipan ja küpsised Tuuletunnelis disainitud traktor. Kaks KTMi sõiduproovis, mõlemad kisuvad metsa poole Muutunud ilma kombed ja (kultuuri)kohad (2) Eesti oma miniseelik – nutikaim kogu ilma peal Meelelahutus Koomiks Sudoku

Allatulistatud Vene lennuki laskur jäi ilmselt ellu

3 min lugemist
Vene lennuki hukk FOTO: Pm

Praeguse Jõgevamaa kohal 76 aastat tagasi alla tulistatud Vene lennuki laskur elas arvatavasti lahinglennuki huku üle, kuna sellele viitavad pealtnägijate tunnistused. Piloot aga hukkus ja tema säilmed asuvad arvatavasti eelmisel nädalal avastatud allakukkumiskoha lähedal.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vene ründelennuki IL-2 allakukkumiskoha avastas ajaloohuviline vandeadvokaat Mikk Lõhmus koos pojaga eelmise nädala reedel Jõgevamaal Pala vallas endise Mäkaste küla lähedalt. Nad leidsid kaks ämbritäit lennuki keredetaile ja laskemoona.

Kui esialgu oli lootust, et pinnase alt tuleb päevavalgele kogu lennuk, siis nüüdseks on selgunud, et lennukit ennast seal ei ole. Sõjaajalooklubi Pommiauk juht Sergei Jerjomin peab tõenäoliseks, et lennukikere veeti 1950. aastatel metallikogumiskampaania ajal metsast välja. «Sel ajal käis kolhoosides tohutult usin metalli kogumine ja igalt poolt korjati kokku kõikvõimalikku metalli. Tõenäoliselt sai ka sellest IL-2st vanametall,» rääkis Jerjomin.

24.07.2020 27.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto