Sisukord
Eesti
Postimees
25.07.2020
Eesti Tartus ja Jõhvis viiakse kainenema vanglasse Eesti lühiuudised Vesinikupööret enam ei väära (20) Allatulistatud Vene lennuki laskur jäi ilmselt ellu (3) Steriilne elukeskkond ei sobi rahvuslinnule (6) Majandus Koroonaviirus lõi pensionifondide edetabeli segamini (4) Nestest sai koroonakriisi ja naftasõja üllatav võitja Välismaa Haredi juudid televiisorit ei vaata Välismaa lühiuudised Britid ja EL liiguvad valulise lahutuse poole Islamipalvus Hagia Sophias Arvamus Juhtkiri: me peame rääkima vesinikust (6) Aleksei Lotman: kliimaneutraalsuse poole – koperdades või kindalt? (4) Kroonilise häda haavad avanesid (7) Idealisti pidupäev (7) Tandem hakkas lõpuks tööle (2) Araabia maailma lootus (1) Sport Thierry Neuville: kodune MM-ralli oleks unistuse täitumine (1) Vormelimeedia: F1-sari naaseb riiki, kus sõideti viimati 24 aastat tagasi Tänak aitab Hyundail Itaalias ajalugu teha Spordi lühiuudised Spordimaailma maagilised arvud alustades 3 ja lõpetades 99ga (1) Jaanus Kriiski kolumn. «Korvpalliromaani» pärand ehk meenutades Illmar Kullamit Merendus Sinilipp jõuab Eesti sadamatesse järgmisel kevadel Merenduse lühiuudised Arter Lauri Saatpalu: Eks nüüd on eluks ajaks teada, et kaks laksu on käinud, kolmandale järgneb disklahv (6) Kodukohvikud: massid möllavad, isu ei kahane Edevus, pahe või voorus? (1) Kuidas me matkakaaslast päästsime ja kivide salakavaluse paljastasime Mere- ja mäluretk iidsesse Turusse Uus sadam tähendab kapteneile eksameid Isad, pojad ja kiiruskatsed Olümpia-Vigrist sai martsipan ja küpsised Tuuletunnelis disainitud traktor. Kaks KTMi sõiduproovis, mõlemad kisuvad metsa poole Muutunud ilma kombed ja (kultuuri)kohad (2) Eesti oma miniseelik – nutikaim kogu ilma peal Meelelahutus Koomiks Sudoku

Steriilne elukeskkond ei sobi rahvuslinnule

2 min lugemist
Ilusates rahvusvärvides räästapääsukesed. FOTO: Mati Kose

Meie rahvuslinnu suitsupääsukese ja teistegi pääsukeste arvukus on Eestis viimastel kümnenditel kiiresti kahanenud ning selle üheks põhjuseks on elukeskkonna järjest steriilsemaks muutumine.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viljandimaal Tääksis elav ornitoloog Jaanus Aua ütles, et elukeskkonna steriilsus toob kaasa pääsukeste pesapaikade kadumise. Kaob ka nende toit: kärbsed, sääsed, parmud, kihulased.

«Kodudes peetakse loomi vähe ning need, keda peetakse, on valdavalt moodsates lautades, kus ei tohi pesitseda ühtegi pääsupaari ega olla ainsatki kärbest. Väiketootjad kaovad, elu maal hääbub ning kaovad ka meie rahvuslinnud. Samuti läheb täbarasti räästa- ja kaldapääsukestel,» rääkis Aua.

24.07.2020 27.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto