Sisukord
Arvamus
Postimees
25.07.2020
Eesti Tartus ja Jõhvis viiakse kainenema vanglasse Eesti lühiuudised Vesinikupööret enam ei väära (20) Allatulistatud Vene lennuki laskur jäi ilmselt ellu (3) Steriilne elukeskkond ei sobi rahvuslinnule (6) Majandus Koroonaviirus lõi pensionifondide edetabeli segamini (4) Nestest sai koroonakriisi ja naftasõja üllatav võitja Välismaa Haredi juudid televiisorit ei vaata Välismaa lühiuudised Britid ja EL liiguvad valulise lahutuse poole Islamipalvus Hagia Sophias Arvamus Juhtkiri: me peame rääkima vesinikust (6) Aleksei Lotman: kliimaneutraalsuse poole – koperdades või kindalt? (4) Kroonilise häda haavad avanesid (7) Idealisti pidupäev (7) Tandem hakkas lõpuks tööle (2) Araabia maailma lootus (1) Sport Thierry Neuville: kodune MM-ralli oleks unistuse täitumine (1) Vormelimeedia: F1-sari naaseb riiki, kus sõideti viimati 24 aastat tagasi Tänak aitab Hyundail Itaalias ajalugu teha Spordi lühiuudised Spordimaailma maagilised arvud alustades 3 ja lõpetades 99ga (1) Jaanus Kriiski kolumn. «Korvpalliromaani» pärand ehk meenutades Illmar Kullamit Merendus Sinilipp jõuab Eesti sadamatesse järgmisel kevadel Merenduse lühiuudised Arter Lauri Saatpalu: Eks nüüd on eluks ajaks teada, et kaks laksu on käinud, kolmandale järgneb disklahv (6) Kodukohvikud: massid möllavad, isu ei kahane Edevus, pahe või voorus? (1) Kuidas me matkakaaslast päästsime ja kivide salakavaluse paljastasime Mere- ja mäluretk iidsesse Turusse Uus sadam tähendab kapteneile eksameid Isad, pojad ja kiiruskatsed Olümpia-Vigrist sai martsipan ja küpsised Tuuletunnelis disainitud traktor. Kaks KTMi sõiduproovis, mõlemad kisuvad metsa poole Muutunud ilma kombed ja (kultuuri)kohad (2) Eesti oma miniseelik – nutikaim kogu ilma peal Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aleksei Lotman: kliimaneutraalsuse poole – koperdades või kindalt?

2 min lugemist
  • Oleme venitanud energiapöörde elluviimisega
  • Põlevikiviajast väljumine on vältimatu
Aleksei Lotman. FOTO: Madis Sinivee

Hiljuti saime lugeda uudist taastuv­energeetika kiirest kasvust Eestis: pea veerand meil tarbitud elektrist on tänavu teises kvartalis pärit taastuvatest allikatest. Tootmise järgi näeb pilt välja veel muljet avaldavam, enam kui pool meie elektrist toodeti taastuvate allikate põhiselt.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Suur erinevus tootmise ja tarbimise põhjal arvutatud taastuvelektri osakaalus näitab, et erinevalt varasemast ajast, kui Eesti oli elektri neto­eksportija, oleme muutunud selle neto­importijaks. Tegelikult me jätkuvalt ekspordime ja impordime elektrit, kuid import on sel aastal eksporti ületanud enam kui kaks korda.

Nii tulebki tõdeda, et oleme küll vähendanud saastavat põlevkivielektri tootmist, kuid paraku ei ole suutnud seda asendada keskkonna mõttes vastutustundliku kodumaise elektritootmisega. See on pikka aega toimunud pea liiva alla peitmise ja energiapöördega venitamise otsene tagajärg.

24.07.2020 27.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto