Sisukord
Välismaa
Postimees
27.07.2020
Eesti «Arvasin, et jälle on siin terrorirünnak» (12) Eesti lühiuudised Sariahistaja ähvardab tappa (3) Mõnes metsas on kuuseriisikauputus Euroopa reisipiirangud lõdvenevad tänasest (2) Majandus Tervitused teise ilma Telialt (39) Majanduse lühiuudised Eesti idufirma läheb pankrotti: olime ajast natuke ees Olvi aktsionäride dividendid tulevad peamiselt A. Le Coqilt Välismaa Protestid levivad üle USA lääneranniku (31) TEATEID AAFRIKAST. Riigina toimiv Somaalimaa ihkab endiselt tunnustust (1) Arvamus Juhtkiri: kes taastab usu olümpiamängudesse? (3) Siim Saavik: võidukas nõiajaht hipilaagrile (6) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti peaks uiguuride kaitseks välja astuma? (13) Karmo Tüür: lootusevargus Venemaal (2) Rauno Vinni: «Riigimeeste» kolmas hooaeg või argine poliitika? (5) Toomas Jürgenstein: teeme must­valgest maailmast värvilise (6) Kultuur Arvustus: tippfestivaliga postcorona’t trotsides Segu tõelisusest ja väljamõeldisest Sport Jah, Eesti on (jälle) korvpalliriik! (5) Spordi lühiuudised Ajaloo räpaseim olümpia sai uue hämara tahu (3) Tartu Igasuvine müsteerium: kust pärineb Anne kanali soolebakter? (2) Koroonapositiivne nakatas ööklubis ka oma kaaslase Ablas lusitaanlane piirab Tartut (4) Tartu lühiuudised Ettevõtlik noor korraldab elamusjahti Seeniorid vajavad oma väikest tantsupidu igas kuus (2) Telegraafimaja korterid püstitavad uue hinnarekordi (5) Tammekale läks kirja viik ja raske kaotus Kolkjas tegutsesid lapsed ja detektiiv Rääbu Varnja daatšnik Raul Oreškin üllitas uue teose Kas vana arm ka roostetab? Ei ta roosteta, tõestavad hobiautode omanikud Meelelahutus Koomiks Sudoku

TEATEID AAFRIKAST. Riigina toimiv Somaalimaa ihkab endiselt tunnustust

4 min lugemist
  • Kuigi Somaalimaa vastab kõigile riigi tunnustele, ei tunnusta seda ükski riik.
  • Kardetakse Somaalia stabiliseerimiseks tehtud investeeringute raisku minekut.
  • Samuti võivad iseseisvumiseks indu saada teised rahutu Somaalia piirkonnad.
  • Somaalimaa majandusel on suur potentsiaal, seda ka Eesti jaoks.
Somaalimaa naised 2010. aastal pealinnas Hargeysas presidendivalimistel osalemas. FOTO: Ali Musa / AFP / Scanpix FOTO: ALI MUSA/AFP/SCANPIX

Kuigi nelja miljoni elanikuga Somaalimaa on juba paarkümmend aastat rahulik ja stabiilne ning sellel on kõik riigile omased tunnused, ei tunnusta 60 aasta eest Briti kolonialismi alt vabanenud Somaalimaad siiani mitte ükski riik. Mis on selle põhjus?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aafrika Sarvel India ookeani Adeni lahe ääres paiknev Somaalimaa asub Somaa­limaa keskaegse Adali sultanaadi territooriumil. Kui 1960. aastal eralduti Briti impeeriumist, siis iseseisvusid samal ajal Prantsuse Somaalimaa (praegune Djibouti), Briti Somaalimaa (praegune Somaa­limaa) ja Itaalia Somaalimaa (praegune Somaalia).

Somaalimaa iseseisvust tunnustas kohe üle 30 riigi, kuid viis päeva hiljem ühineti lõunapoolse Somaaliaga üheks Somaalia riigiks. Nende kahe riigi kooselust ei saanud aga asja. Somaalimaa degradeeriti peatselt provintsi staatusesse ja Somaalia riigi keeras nässu 1969. aastal riigipöördega võimule tulnud diktaator Siad Barre.

25.07.2020 28.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto