T, 4.10.2022

Tammekale läks kirja viik ja raske kaotus

Lenel Karu
Tammekale läks kirja viik ja raske kaotus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu Tammeka poolel on viimasel kahel kohtumisel ainsa värava löönud Tristan Koskor (esiplaanil).
Tartu Tammeka poolel on viimasel kahel kohtumisel ainsa värava löönud Tristan Koskor (esiplaanil). Foto: Margus Ansu

Tartu Tammeka jätkab lahingutega jalgpalli meistriliigas. Viimased kaks mängu pole võite toonud, kirja on läinud tugev viik Narva Transiga ning reedel tuli võõrsil leppida kaotusega Viljandi Tulevikule.

Koduse meistriliiga 13. voorus Tamme staadionil 18. juulil lõi esimese värava kümnendal minutil Narva Transi mängija Aleksandr Zakarliuka ja viis külalised eduseisu 1:0. Tammeka pani vastaste survele visalt vastu ja kaheksa minutit hiljem viigistas seisu Tristan Koskor 1:1.

Kodumeeskond suutis Tartus palju ohtlikke olukordi tekitada, kuid 44. minutil läks taas juhtima Trans, kui Nikita Mihhailov keerutas palli tartlaste võrku. Viigivärava Tammekale tõi 54. minutil hoopis Transi mängija Ofosu Appiahilt palli põrkamine oma võrku.

Reedel ootas vihmasel Viljandi linnastaadionil Tammekat ees duell Viljandi Tulevikuga. Esimesel poolajal oli Tulevik pressingus selgelt üle ning tuleb tunnistada, et avavärava 17. minutil andsid tartlased vastastele ära. Reio Laabuse sööt ei õnnestunud ning palli lõi Tammeka võrku Tuleviku keskväljamängija Nikita Komissarov.

Tartlased küll võitlesid ja väravavõimalusi tekkis, kuid neid ei realiseeritud. Teine värav sündis 56. minutil, kui varem Tammeka, aga nüüd Tuleviku ridades tegutseva Sander Kapperi rünnakut takistas Tammeka mängija Daaniel Maanas ning Tulevik sai penaltivõimaluse. Selle realiseeris Pavel Marin ja viis Tuleviku eduseisu 2:0. Pärast seda näitasid tartlased rohkem teravust ja aktiivsust rünnakul, kuid oli juba liiga hilja.

Tartu Tammeka on tabelis praegu kuuendal kohal: meeskond on 14 mängust kaotanud pooled, saanud neli võitu ja jäänud kolmel korral viiki. Viiendast kohast lahutab Tammekat üheksa punkti, seevastu tabelireas järgmistega on vahe mõni punkt.

Märksõnad
Tagasi üles