Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
27.07.2020
Eesti «Arvasin, et jälle on siin terrorirünnak» (12) Eesti lühiuudised Sariahistaja ähvardab tappa (3) Mõnes metsas on kuuseriisikauputus Euroopa reisipiirangud lõdvenevad tänasest (2) Majandus Tervitused teise ilma Telialt (39) Majanduse lühiuudised Eesti idufirma läheb pankrotti: olime ajast natuke ees Olvi aktsionäride dividendid tulevad peamiselt A. Le Coqilt Välismaa Protestid levivad üle USA lääneranniku (31) TEATEID AAFRIKAST. Riigina toimiv Somaalimaa ihkab endiselt tunnustust (1) Arvamus Juhtkiri: kes taastab usu olümpiamängudesse? (3) Siim Saavik: võidukas nõiajaht hipilaagrile (6) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti peaks uiguuride kaitseks välja astuma? (13) Karmo Tüür: lootusevargus Venemaal (2) Rauno Vinni: «Riigimeeste» kolmas hooaeg või argine poliitika? (5) Toomas Jürgenstein: teeme must­valgest maailmast värvilise (6) Kultuur Arvustus: tippfestivaliga postcorona’t trotsides Segu tõelisusest ja väljamõeldisest Sport Jah, Eesti on (jälle) korvpalliriik! (5) Spordi lühiuudised Ajaloo räpaseim olümpia sai uue hämara tahu (3) Tartu Igasuvine müsteerium: kust pärineb Anne kanali soolebakter? (2) Koroonapositiivne nakatas ööklubis ka oma kaaslase Ablas lusitaanlane piirab Tartut (4) Tartu lühiuudised Ettevõtlik noor korraldab elamusjahti Seeniorid vajavad oma väikest tantsupidu igas kuus (2) Telegraafimaja korterid püstitavad uue hinnarekordi (5) Tammekale läks kirja viik ja raske kaotus Kolkjas tegutsesid lapsed ja detektiiv Rääbu Varnja daatšnik Raul Oreškin üllitas uue teose Kas vana arm ka roostetab? Ei ta roosteta, tõestavad hobiautode omanikud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ablas lusitaanlane piirab Tartut

2 min lugemist
Selline nägi välja Tartu linn ja selle lähiümbrus keskkonnaameti kaardirakenduses eelmise nädala lõpus. Iga täpp tähistab kohta, kus silmati lusitaania teetigu. FOTO: Kuvatõmmis

Keskkonnaametil valmis läinud teisipäeval nutirakendus, mille kaudu saavad inimesed anda teavet kahjulike lusitaania teetigude leviku kohta Eestis. Tartu ümbruses märkisid inimesed kaardirakenduses mõne päevaga ligi poolsada lusitaanlase elukohta. Varem puudus keskkonnaametil isegi ettekujutus, kui levinud on lusitaania teetigu Tartus ja Tartumaal.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tartlased on selle võõrliigi esindajaid märganud Ülejõe, Tähtvere, Karlova ja Ropka linnaosas. Linna lähistel on nähtud juba rohkem neid kahjureid, näiteks Tartu linna valdustes Märjal ja Ilmatsalus ning linna külje all Luunja vallas Lohkvas.

Tartust kaugemal vaatavad kaardilt vastu üksikud täpid ehk kahjureid seal eriti nähtud pole või siis ei ole teave kaardile jõudnud.

25.07.2020 28.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto