Sisukord
Kultuur
Postimees
27.07.2020
Eesti «Arvasin, et jälle on siin terrorirünnak» (12) Eesti lühiuudised Sariahistaja ähvardab tappa (3) Mõnes metsas on kuuseriisikauputus Euroopa reisipiirangud lõdvenevad tänasest (2) Majandus Tervitused teise ilma Telialt (39) Majanduse lühiuudised Eesti idufirma läheb pankrotti: olime ajast natuke ees Olvi aktsionäride dividendid tulevad peamiselt A. Le Coqilt Välismaa Protestid levivad üle USA lääneranniku (31) TEATEID AAFRIKAST. Riigina toimiv Somaalimaa ihkab endiselt tunnustust (1) Arvamus Juhtkiri: kes taastab usu olümpiamängudesse? (3) Siim Saavik: võidukas nõiajaht hipilaagrile (6) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti peaks uiguuride kaitseks välja astuma? (13) Karmo Tüür: lootusevargus Venemaal (2) Rauno Vinni: «Riigimeeste» kolmas hooaeg või argine poliitika? (5) Toomas Jürgenstein: teeme must­valgest maailmast värvilise (6) Kultuur Arvustus: tippfestivaliga postcorona’t trotsides Segu tõelisusest ja väljamõeldisest Sport Jah, Eesti on (jälle) korvpalliriik! (5) Spordi lühiuudised Ajaloo räpaseim olümpia sai uue hämara tahu (3) Tartu Igasuvine müsteerium: kust pärineb Anne kanali soolebakter? (2) Koroonapositiivne nakatas ööklubis ka oma kaaslase Ablas lusitaanlane piirab Tartut (4) Tartu lühiuudised Ettevõtlik noor korraldab elamusjahti Seeniorid vajavad oma väikest tantsupidu igas kuus (2) Telegraafimaja korterid püstitavad uue hinnarekordi (5) Tammekale läks kirja viik ja raske kaotus Kolkjas tegutsesid lapsed ja detektiiv Rääbu Varnja daatšnik Raul Oreškin üllitas uue teose Kas vana arm ka roostetab? Ei ta roosteta, tõestavad hobiautode omanikud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kolkjas tegutsesid lapsed ja detektiiv Rääbu

2 min lugemist
Pavel Varunin tutvustas reedel Kolkjas Rääbu päeval oma uut raamatut enam kui sajale väiksele ja suurele lugejale. FOTO: Kairi Güsson

Neile, kel soov sõnadega mängida, pakub eesti keel ohtralt võimalusi. Et luua hellitusnimi mõnele elusolendile või asjale, võib sageli ühesilbilisele kaashäälikuga lõppevale sõnale liita u, või sõna lõpuvokaali asendada u-ga. Kusagil pole ka kirjas, et ei võiks luua täiesti uusi sõnu ja nimesid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Just neid keelenippe kasutades on sündinud nimi Rääbu. See on lühend rääbisest, millel on pisut kärbitud sõnalõppu ja lisatudki hellitlev u.

Aga kes on Rääbu? Ta on detektiiv, kelle on loonud Peip-siääre vanausuliste kunstnik, ikoonimeister ja kirjanik Pavel Varunin.

25.07.2020 28.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto