Sisukord
Arvamus
Postimees
27.07.2020
Eesti «Arvasin, et jälle on siin terrorirünnak» (12) Eesti lühiuudised Sariahistaja ähvardab tappa (3) Mõnes metsas on kuuseriisikauputus Euroopa reisipiirangud lõdvenevad tänasest (2) Majandus Tervitused teise ilma Telialt (39) Majanduse lühiuudised Eesti idufirma läheb pankrotti: olime ajast natuke ees Olvi aktsionäride dividendid tulevad peamiselt A. Le Coqilt Välismaa Protestid levivad üle USA lääneranniku (31) TEATEID AAFRIKAST. Riigina toimiv Somaalimaa ihkab endiselt tunnustust (1) Arvamus Juhtkiri: kes taastab usu olümpiamängudesse? (3) Siim Saavik: võidukas nõiajaht hipilaagrile (6) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti peaks uiguuride kaitseks välja astuma? (13) Karmo Tüür: lootusevargus Venemaal (2) Rauno Vinni: «Riigimeeste» kolmas hooaeg või argine poliitika? (5) Toomas Jürgenstein: teeme must­valgest maailmast värvilise (6) Kultuur Arvustus: tippfestivaliga postcorona’t trotsides Segu tõelisusest ja väljamõeldisest Sport Jah, Eesti on (jälle) korvpalliriik! (5) Spordi lühiuudised Ajaloo räpaseim olümpia sai uue hämara tahu (3) Tartu Igasuvine müsteerium: kust pärineb Anne kanali soolebakter? (2) Koroonapositiivne nakatas ööklubis ka oma kaaslase Ablas lusitaanlane piirab Tartut (4) Tartu lühiuudised Ettevõtlik noor korraldab elamusjahti Seeniorid vajavad oma väikest tantsupidu igas kuus (2) Telegraafimaja korterid püstitavad uue hinnarekordi (5) Tammekale läks kirja viik ja raske kaotus Kolkjas tegutsesid lapsed ja detektiiv Rääbu Varnja daatšnik Raul Oreškin üllitas uue teose Kas vana arm ka roostetab? Ei ta roosteta, tõestavad hobiautode omanikud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Toomas Jürgenstein: teeme must­valgest maailmast värvilise

2 min lugemist
  • On mõistmatu, kuidas LGBT ideoloogia saab olla kommunismist hullem
  • Mustvalge maailma seisukohad pakuvad lihtsaid lahendusi
  • Toetan neid, kes soovivad maailma värvilisemaks muuta
Toomas Jürgenstein. FOTO: Margus Ansu

Ellen Niidu ja Edgar Valteri suurepärases lasteraamatus «Suur maalritöö» oli maailm alguses hall ja värvitu. Rahvas nõudis värve ja kohale tulnud Pintslimees alustas mustaga, maalis maailma värviliseks ja lisas lõpuks kirevuse mahendamiseks valge värvi. Mustvalgete televiisorite ajastul üles kasvanud inimestel on lihtne ette kujutada, mis saanuks maailmast, kui musta ja valge vahele jäänud värvid oleks ununenud, kirjutab Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpetaja Toomas Jürgenstein (SDE).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuidas aga elab vaimselt mustvalge maailm? Mulle tundub, et ühtpidi võib loodusteadlase ja teoloogi Blaise Pascali «Provintsikirjade» eeskujul sellise maailma seisukohtade üle irooniaga pikitud üllatust avaldada. Näiteks imestada, kuidas saab riigis, mille kümneid tuhandeid ohvitsere ja ametnikke kommunistlik süsteem mõrvas, väita, et LGBT ideoloogia on kommunismist hullem. Või siis kuidas ühe suurriigi naistemehest presidendist saab äkki perekonna kaitsja ning mõned üsna süütud skulptuurid märgistatakse rassisti templiga.

25.07.2020 28.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto