Sisukord
Majandus
Postimees
27.07.2020
Eesti «Arvasin, et jälle on siin terrorirünnak» (12) Eesti lühiuudised Sariahistaja ähvardab tappa (3) Mõnes metsas on kuuseriisikauputus Euroopa reisipiirangud lõdvenevad tänasest (2) Majandus Tervitused teise ilma Telialt (39) Majanduse lühiuudised Eesti idufirma läheb pankrotti: olime ajast natuke ees Olvi aktsionäride dividendid tulevad peamiselt A. Le Coqilt Välismaa Protestid levivad üle USA lääneranniku (31) TEATEID AAFRIKAST. Riigina toimiv Somaalimaa ihkab endiselt tunnustust (1) Arvamus Juhtkiri: kes taastab usu olümpiamängudesse? (3) Siim Saavik: võidukas nõiajaht hipilaagrile (6) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti peaks uiguuride kaitseks välja astuma? (13) Karmo Tüür: lootusevargus Venemaal (2) Rauno Vinni: «Riigimeeste» kolmas hooaeg või argine poliitika? (5) Toomas Jürgenstein: teeme must­valgest maailmast värvilise (6) Kultuur Arvustus: tippfestivaliga postcorona’t trotsides Segu tõelisusest ja väljamõeldisest Sport Jah, Eesti on (jälle) korvpalliriik! (5) Spordi lühiuudised Ajaloo räpaseim olümpia sai uue hämara tahu (3) Tartu Igasuvine müsteerium: kust pärineb Anne kanali soolebakter? (2) Koroonapositiivne nakatas ööklubis ka oma kaaslase Ablas lusitaanlane piirab Tartut (4) Tartu lühiuudised Ettevõtlik noor korraldab elamusjahti Seeniorid vajavad oma väikest tantsupidu igas kuus (2) Telegraafimaja korterid püstitavad uue hinnarekordi (5) Tammekale läks kirja viik ja raske kaotus Kolkjas tegutsesid lapsed ja detektiiv Rääbu Varnja daatšnik Raul Oreškin üllitas uue teose Kas vana arm ka roostetab? Ei ta roosteta, tõestavad hobiautode omanikud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Olvi aktsionäride dividendid tulevad peamiselt A. Le Coqilt

1 min lugemist
A. Le Coqi õlletehas Tartus. FOTO: Margus Ansu

Kui Saku Õlletehas on selle omaniku, ühe maailma suurema õlletootja Carlsbergi jaoks kääbus, siis A. Le Coq on väga oluline üksus oma omanikule, kelleks on Soome õlletootja Olvi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Möödunud aastal moodustas A. Le Coqi käive – 71,3 miljonit eurot – 17 protsenti kontserni kogukäibest. Kontserni tegevuskasumist, mis oli 52,5 miljonit eurot, andis Tartus asuv õlletootja koguni 27 protsenti. A. Le Coqi tegevuskasum, mis Olvi eelmise aasta majandusaruande järgi oli 14,3 miljonit eurot, oli Olvi Soome üksuse 18,5 miljoni euro järel teisel koha, samal ajal kui Soome üksuse käive on üle kahe korra Eesti õlletootja omast suurem.

25.07.2020 28.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto