Sisukord
Arvamus
Postimees
27.07.2020
Eesti «Arvasin, et jälle on siin terrorirünnak» (12) Eesti lühiuudised Sariahistaja ähvardab tappa (3) Mõnes metsas on kuuseriisikauputus Euroopa reisipiirangud lõdvenevad tänasest (2) Majandus Tervitused teise ilma Telialt (39) Majanduse lühiuudised Eesti idufirma läheb pankrotti: olime ajast natuke ees Olvi aktsionäride dividendid tulevad peamiselt A. Le Coqilt Välismaa Protestid levivad üle USA lääneranniku (31) TEATEID AAFRIKAST. Riigina toimiv Somaalimaa ihkab endiselt tunnustust (1) Arvamus Juhtkiri: kes taastab usu olümpiamängudesse? (3) Siim Saavik: võidukas nõiajaht hipilaagrile (6) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti peaks uiguuride kaitseks välja astuma? (13) Karmo Tüür: lootusevargus Venemaal (2) Rauno Vinni: «Riigimeeste» kolmas hooaeg või argine poliitika? (5) Toomas Jürgenstein: teeme must­valgest maailmast värvilise (6) Kultuur Arvustus: tippfestivaliga postcorona’t trotsides Segu tõelisusest ja väljamõeldisest Sport Jah, Eesti on (jälle) korvpalliriik! (5) Spordi lühiuudised Ajaloo räpaseim olümpia sai uue hämara tahu (3) Tartu Igasuvine müsteerium: kust pärineb Anne kanali soolebakter? (2) Koroonapositiivne nakatas ööklubis ka oma kaaslase Ablas lusitaanlane piirab Tartut (4) Tartu lühiuudised Ettevõtlik noor korraldab elamusjahti Seeniorid vajavad oma väikest tantsupidu igas kuus (2) Telegraafimaja korterid püstitavad uue hinnarekordi (5) Tammekale läks kirja viik ja raske kaotus Kolkjas tegutsesid lapsed ja detektiiv Rääbu Varnja daatšnik Raul Oreškin üllitas uue teose Kas vana arm ka roostetab? Ei ta roosteta, tõestavad hobiautode omanikud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Karmo Tüür: lootusevargus Venemaal

2 min lugemist
  • Venemaa äärealadel on kadumas lootus paremale elule
  • Habarovski kuberneri arreteerimine tõi rahva tänavale
  • Moskva võib protestilainega seotud inimesi karistada
Karmo Tüür. FOTO: Sander Ilvest/Postimees

Ah et mis asi on lootusevargus? Noh, umbes sama nagu identiteedi- või taskuvargus. Kui keegi jätab sind ilma millestki, mida sa pead enda omaks. Praegusel juhul siis lootusest millelegi heale või vähemalt pisutki paremale kui seni, kirjutab kolumnist Karmo Tüür.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Habarovskis toimuvad suured tänavaprotestid tekitavad paratamatult võrdluse nn Bolotnõi protsessiga. Niimoodi nimetatakse Moskvas 2011. aastal puhkenud protestilainet, mis levis kiirelt üle kogu riigi. Tookord kestis protestide aktiivne faas umbes pool aastat ja laiemas plaanis koguni kaks aastat.

Mis siis on peamine sarnasus, mis annab üldse alust neid kaht nähtust võrrelda? See on sisuline ajend, mis ajab rahval kopsu niipalju üle maksa, et nad on nõus tulema tänavale, protestimaks võimu vastu, mis on kuulus selle poolest, et vajadusel arreteerib suvalise möödakõndija.

Selle ajendi nimi on lootus. Nagu 2011. aasta valimistele eelnenud ajal, nii oli ka nüüd Habarovski kuberneri arreteerimise eel õhus mingi ebamäärane lootus, et ehk läheb elu homme paremaks, kui oli eile. Et elu on hakanud edenema.

Kas see tunnetus oli õigustatud või mitte, pole praegu üldse oluline. Tookord olid ajendiks võltsitud duumavalimised ja teade, et Putin plaanib uuesti presidendiks hakata. Seekord on ajendiks Habarovski kuberneri arreteerimine. Kuid mõlemal korral oli enne seda olnud umbmäärane tunnetus, et üle tüki aja liiguvad asjad õiges suunas... Kuni see tunnetus jõhkralt ja demonstratiivselt üle põlve murti.

25.07.2020 28.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto